Wielka afera Constaru

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Wielka afera Constaru

Post autor: Anonymus »

Jak juÂż chyba wiecie po materiaÂłach z Uwagi o zaistniaÂłem niedawno aferze Constaru z odÂświeÂżaniem nienadajÂącego siĂŞ do spoÂżycia miĂŞsa.
TVN zebra³ niesamowicie duzo dowodów, mo¿na im wiele zawdziêczaÌ, gdy¿ maj¹ na uwadze zdrowie konumentów czyli nas, bo przecie¿ nikt nie chce jeœÌ zepsutego miêsa.
MateriaÂł zebrany przez zatrudnionÂą w Constarze dziennikarkĂŞ pokazali nawet we Faktach.
DziÂś tej sprawie poÂświĂŞcony zostaÂł program Pod NapiĂŞciem.
Nie rozumiem tylko tych ludzi bezczelnie gwi¿d¿¹cych, k³ami¹cych gro¿¹cych albo trzymaj¹cyh transparenty z has³ami "TVN oddajcie nam nasz¹ godnoœÌ" itp. Po czêœci staram siê rozumieÌ tych ludzi bo boj¹ siê o pracê, gdy¿ przez t¹ aferê wiele hipermarketów wstrzyma³o dostawy miêsa od tego zak³adu, a sam Constar wstrzyma³ produkcjê. Nie wiem tylko dlaczego potrafi¹ k³amaÌ, ¿e TVN przekupuje ludzi do tego, ¿eby mówili o tym, ¿e odœwie¿ano tam zepsute miêso. Zebrane materia³y same mówi¹ za siebie i jak mo¿na mówiÌ, ¿e to nie prawda :?: [...]
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Templar
Początkujący
Początkujący
Posty: 77
Rejestracja: czwartek 07 kwie 2005, 22:35
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Post autor: Templar »

TeÂż wÂłaÂśnie oglÂądaÂłem wczoraj Pod NapiĂŞciem, ale te transparenty byÂło dobijajÂące, albo Âże materiaÂł caÂły byÂł fikcjÂą :?
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

te transparenty byÂło dobijajÂące, albo Âże materiaÂł caÂły byÂł fikcjÂą
Zdecydowanie to pierwsze
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Pewnie mieli powiedziane przed programem co maj¹ robiÌ i mówiÌ, bo jak nie to wypad. A ja uwa¿am, ¿e zwolniona powinna zostaÌ ca³¹ za³oga dzia³u, gdzie wykryta zosta³a afrea, za to co robili. Jeœli wiedzieli o procederach, to siê idzie do prokuratury, a nie pos³usznie wykonuje. Ach ta pogoù za pieni¹dzem. :?
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Tez tak uwaÂżam, poniewasz ci wszyscy, ktĂłrzy wiedzieli o tym i nic niemĂłwili powinni zostac natychmiastowo zwolnieni i maÂło tego jeÂżeli sÂą dfowody to zostac oskarÂżeni w sadzie o wspoÂłudziaÂł.
Wróciłem!!
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

No i materiaÂły zebrane i pokazane przez TVN o Âłamaniu praw w Constarze staÂły siĂŞ prawdÂą - potwierdziÂł to nawet sanepid
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Dzisiaj na konferencji prasowej przectawiciel Constaru podziêkowa³ TVN za ujawnienie tych materia³ów :D
Wróciłem!!
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Kowal pisze:Dzisiaj na konferencji prasowej przectawiciel Constaru podziêkowa³ TVN za ujawnienie tych materia³ów :D
Nie do koĂąca tak. Prezes Constaru przeprowadziÂł takÂą mniej wiĂŞcej gadkĂŞ z CebulÂą (zapis z pamiĂŞci, wiĂŞc trochĂŞ ubarwione :D ):

Cebula: Co dziaÂło siĂŞ z tym miĂŞsem, ktĂłre braliÂście ze zwrotĂłw?
Prezes: Yy... z miĂŞsem? PrzejmowaÂły go ciĂŞÂżarĂłwki.
(Âśmiech na sali)
Cebula: Jak to przejmowaÂły ciĂŞÂżarĂłwki?
Prezes: No nasze samochody z chÂłodniami.
Cebula: I gdzie zawoziÂły to miĂŞso?
Prezes: Jeszcze nie wiemy... kr¹¿¹ po Polsce.
Cebula: Jak to kr¹¿¹? To gdzie one teraz s¹?
Prezes: ProszĂŞ siĂŞ nie martwiĂŚ, to sÂą chÂłodnie.

To tak mniej wiêcej wygl¹da³o. W sumie wysz³o tak, ¿e miêso ze wzrotu, nawet to sprzed pó³ roku, kr¹¿y po Polsce przez ca³y czas. :D Kr¹¿y, bo wrogo przejê³y go ciê¿arówki Constaru. :D I nawet prezes nie wie, gdzie one s¹. :D Ale to s¹ ch³odnie, wiêc siê nie martwi... :D :D :D

ChÂłopaki z Constaru nieÂźle siĂŞ oÂśmieszyli. MogÂłem to nagraĂŚ... MoÂże jturo powtĂłrkĂŞ.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Awatar użytkownika
Paweł:)
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 11:40
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Paweł:) »

:cenzura: bardzo dobrze ze to TVN wykryÂła tÂą afere i ÂździwiÂło mnie wczoraj to Âże w TVP mĂłwili o tym i powiedzieli Âże to dziennikarze "rz"i "uwagi TVN" wykryli to :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

No a w "Wydarzeniech niewiedziaÂłem o tym materiaÂłu.
Wróciłem!!
Awatar użytkownika
Paweł:)
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2005, 11:40
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Paweł:) »

jakoÂś juÂż ten temat ucichÂł :roll: :roll: :)
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

ReportaÂż o Constarze nagrodzony
MediaLink.pl pisze:Reporterka magazynu Uwaga! - Alicja Kos oraz Redakcja Uwagi! otrzymaÂły nagrodĂŞ Prezydenta Miasta Poznania podczas OgĂłlnopolskiego PrzeglÂądu Form Dokumentalnych Bazar.

Nagroda przyznana zosta³a w kategorii krótkiej formy reporterskiej za materia³ o Constarze. Reporta¿ demaskuje ra¿¹ce nieprawid³owoœci w gospodarce zak³adu.

Jury konkursu doceniÂło przede wszystkim zaangaÂżowanie reporterki, ktĂłra wcieliÂła siĂŞ w rolĂŞ pracownicy Constaru. Przez kilka dni w starachowickich zakÂładach miĂŞsnych, Alicja Kos byÂła Âświadkiem wprowadzania do sprzedaÂży nieÂświeÂżej ÂżywnoÂści. ZauwaÂżyÂła teÂż wiele uchybieĂą sanitarnych. To wÂłaÂśnie jej nagrania staÂły siĂŞ podstawÂą do powstania reportaÂży o odÂświeÂżaniu ÂżywnoÂści.
NaleÂżaÂło im siĂŞ.. gratulacje!
Anonymus
Bywalec
Bywalec
Posty: 553
Rejestracja: sobota 12 cze 2004, 19:12
Lokalizacja: D-ca

Post autor: Anonymus »

No wÂłaÂśnie i co z Constarem?
WidziaÂł ktoÂś w sprzedaÂży do czasu tej afery ich miĂŞsa?
Ja jakoÂś wczeÂśniej siĂŞ nie spotkaÂłem z tÂą firmÂą a teraz tym bardziej nie widujĂŞ Âżadnych produktĂłw opatrzonych znakiem Constar.
Każdego dnia toczy się życie - Jesteśmy po to aby je pokazać - Cała prawda całą dobę - TVN24
TVN - PROGRAMOWO NAJLEPSZA
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Warto zauwaÂżyĂŚ, Âże dziÂś Uwaga 1000! ByĂŚ moÂże powiedzÂą o Constarze (raczej na pewno). :D Teraz nie spotkaÂłem produktĂłw Constaru.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Dziennikarze TVN znow nagrodzeni za Constar:
tvn24.pl pisze:Alicja Kos z TVN, autorka reporta¿u œledczego pt. "Constar", otrzyma³a g³ówn¹ nagrodê 2. Ogólnopolskiego Festiwalu Reporta¿u Telewizyjnego Camera Obscura w Bydgoszczy. W kategorii reporta¿u œledczego jury wyró¿ni³o tak¿e Jaros³awa Jabrzyka (TVN) za "Zjawê".
Gratulacje :brawo: :brawo: :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości