Kazimiera Szczuka

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Martin
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1027
Rejestracja: piątek 22 lip 2005, 22:31

Post autor: Martin »

Tolerancja ma granice... :neutral:
Anna Kalczyńska, Anita Werner - Damy Pik Europy i świata
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Monster pisze:
pawell pisze: Niestety smutne jest to, Âże nasze spoÂłeczeĂąstwo jest takie nietolerancyjne.
MoÂże i jestem nietolernacyjny, ale Ty teÂż nie jesteÂś w tym ÂświĂŞty :]
Ty pasujesz wa³œnie do tych Wszechpolaków, którzy przychodza atakuj¹ i wyzywaj¹ tych, którzy przyszli na Paradê Równoœci. :x I ja w³aœnie takich ludzi nietolerujê, a Ty do nich siê zaliczasz, chyba nie muszê przypominaÌ co niedawno nawypisywa³eœ na mnie i na pare innych osób na forum... :neutral: Naszczêœcie oprócz takich debili s¹ jeszcze normalni ludzie. :]
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Monster
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 72
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 14:14
Lokalizacja: ze Stolicy

Post autor: Monster »

O tej paradzie rĂłwnoÂści bĂŞdzie teÂż mowa w "Faktach", ale materiaÂł chyba bĂŞdzie bardzo negatywny :roll: przynajmniej tak wynikaÂło z zapowiedzi.
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

W "Faktach" materiaÂł byÂł bardzo fajny i obiektywny. ZresztÂą tylko przeciwnicy Pokojowej Parady nie byli fair w tym przypadku...
Nie mogĂŞ siĂŞ jedynie doczekaĂŚ informacji TRWAMowskich ;)

Monster- widzĂŞ, ze w kontaktach miĂŞdzyludzkich orientacja seksualna ma dla Ciebie kluczowe znaczenie. Bywa..
Monster
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 72
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 14:14
Lokalizacja: ze Stolicy

Post autor: Monster »

Aleksandra pisze: Monster- widzĂŞ, ze w kontaktach miĂŞdzyludzkich orientacja seksualna ma dla Ciebie kluczowe znaczenie. Bywa..
Nie kluczowe, ale jakiÂś ma :aniol:
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Monster pisze:Nie kluczowe, ale jakiÂś ma :aniol:
Mo¿e jakieœ szczegó³y? Jestem bardzo ciekawy jakie to ma dla ciebie znaczenie...
Monster
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 72
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 14:14
Lokalizacja: ze Stolicy

Post autor: Monster »

:: Kamil pisze: Mo¿e jakieœ szczegó³y?
ProszĂŞ bardzo. :D

Nie tolerujĂŞ gejĂłw i lesbijek. Mam do nich taki jakby "lĂŞk", poniewaÂż myÂślĂŞ, Âże sÂą to osoby nie do koĂąca normalne... :roll: CieszĂŞ siĂŞ, Âże prezydentem Polski jest Lech KaczyĂąski, ktĂłrego geje i lesbijki nie nawidzÂą i moÂżemy byĂŚ pewni, Âże w Polsce prĂŞdko nie bĂŞdzie takiej ustawy jak, np. taka pozwalajÂąca gejom na Âślub czy adoptowanie dzieci :/
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

Kazimiera Szczuka: Kobietka teÂż we mnie siedzi


Fot. eRBe
Rozmowa przy kawie
- Mam 39 lat. Jestem polonistkÂą z Warszawy. Na imiĂŞ mam Kazia - przedstawia siĂŞ straszna pani z "NajsÂłabszego ogniwa". Wcale nie jest taka... niesympatyczna.
Pierwsze wspomnienie?
SÂą wakacje, stojĂŞ w kojcu i dostajĂŞ poziomki do buzi. GÂłaszczĂŞ dwie miÂłe krowy - MuziĂŞ i RĂłziĂŞ. Takie sielskie, wiejskie wizje, choĂŚ jestem warszawiankÂą z dziada pradziada.

Kazia dziecko... Dobrze wspominam dzieciùstwo: dwie siostry i kupa kole¿anek. Te ekscytuj¹ce chwile, gdy sz³o siê z rodzicami na targi ksi¹¿ki pod Pa³acem Kultury. I ³y¿wy na Torwarze!

Kazia m³oda dziewczyna...Nie za dobre wspomnienia. Szko³a w stanie wojennym by³a opresywn¹ instytucj¹. Poza tym wszystko by³o opuszczone, jakieœ jedno kino, szarzyzna, milicja na ulicach? Pali³o siê papierosy w parku, nawet na wagary cz³owiek nie mia³ dok¹d pójœÌ. Jak inne dziewczynki w wieku licealnym, zg³upia³am na punkcie ch³opców: ci¹g³e czesanie siê i przegl¹danie w lusterku, przymierzanie i po¿yczanie ciuchów. Zwê¿a³o siê jak kto umia³ spodnie d¿insowe, ¿eby sta³y siê "rurkami", szy³o siê spódnice z pieluch, z tetry, farbowa³o w wielkich garach. Nigdy mi to nie wychodzi³o, wszystko wokó³ by³o czarne, upaprane. Na tej pustyni g³odni byliœmy jednak nie tylko ciuchów, ale tak¿e kina, ksi¹¿ek, podró¿y, p³yt. Na dodatek prze¿ywa³am potworn¹ melancholiê okresu dojrzewania, zagubienie, poczucie bezsensu istnienia.

Nic miÂłego?!
To byÂło ÂświĂŞto, istny szaÂł, gdy przychodziÂły paczki od ciotki z Ameryki. Guma do Âżucia, pasty Colgate, dÂżinsy, sÂłodycze? To, czego mamy dziÂś po dziurki w nosie i jeszcze wyÂżej.

A co u pani sÂłychaĂŚ teraz? MĂłj indywidualny horoskop mĂłwi, Âże na poczÂątku mam w Âżyciu gorzej, a z czasem jest coraz lepiej. I to prawda! Mam poczucie, Âże jest bardzo dobrze i wszystko fajnie siĂŞ rozwija.

Co paniÂą najbardziej cieszy? DuÂże imprezy z taĂącami i wygÂłupianiem siĂŞ, bo lubiĂŞ siĂŞ bawiĂŚ, czasem bez umiaru. Zgromadzenia wolnoÂściowe. Rodzinne Âżycie: spotkania z siostrami i ich przylegÂłoÂściami. Bardzo lubiĂŞ uczyĂŚ. Uwielbiam po prostu kontakt ze studentami. PasujÂą mi teÂż klimaty ekologiczne: agroturystyka, siedzenie w jakiejÂś wiosze, najlepiej z grupÂą ludzi i nauczycielem jogi, malinĂłwki, kosztele i papierĂłwki prosto z sadu. Nie przypadkiem znalazÂłam siĂŞ w Partii Zielonych. No i mĂłj ÂżywioÂł to Manify 8 marca, pozwalajÂące pooddychaĂŚ peÂłnÂą piersiÂą.

Co paniÂą draÂżni?
Publiczne wypowiedzi mĂŞÂżczyzn, ktĂłrzy czĂŞsto osobiÂście nie speÂłniajÂą standardĂłw, z pozycji, Âże to oni za nas decydujÂą i wiedzÂą lepiej, co jest dla nas dobre, moralne, zdrowe, sÂłuszne? Reklamy, w ktĂłrych kobieta przedstawiana jest jako towar, jak kawaÂłek pomidora, ktĂłrym siĂŞ ozdabia inny towar.

Czy jest coœ, na czym pani siê nie zna? Mam poczucie ogromnych po³aci swojej niewiedzy. Naprawdê. Dobra pamiêÌ i to, ¿e szybko kojarzê, nie wystarcza mi nawet w mojej dziedzinie, ale na ogó³ nie s³abnie moja ciekawoœÌ.

Jak pani widzi uczestnikĂłw "NajsÂłabszego ogniwa"? Nigdy nie przestanĂŞ ich podziwiaĂŚ i dziwiĂŚ siĂŞ ich odwadze. Dla wielu stres i adrenalina, gdy sÂą przepytywani ze wszystkiego i bojÂą siĂŞ, Âże zaraz zÂłapiĂŞ ich na niewiedzy i zrobiĂŞ z nich gÂłupkĂłw, to doÂświadczenie ekstremalne jak skok na bungee!

Czy pani zÂłoÂśliwoÂści sÂą przygotowane?
Niektóre tak, niektóre nie. Nie mog³abym wczeœniej przygotowaÌ siê do komentowania tysiêcy pytaù. To jest jak... zbieranie grzybów w lesie, tylko zamiast grzybów s¹ wpadki. A ka¿dy œmieszny b³¹d jest polem do popisu dla mnie. Trochê to wstrêtne. Jak taka ciep³a osoba mo¿e bywaÌ a¿ tak niesympatyczna?! Lubiê ludzi, ale mam humory i w jakiejœ czêœci jestem na pewno niemi³a. Ka¿dy ma w sobie tak¹ czêœÌ: szorstk¹ lub agresywn¹, w³adcz¹, dominuj¹c¹, zawistn¹. Oczywiœcie w "Ogniwie" tylko bawimy siê w straszn¹ pani¹ i jej przestraszon¹ klasê. Ale gdy okolicznoœci tego wymagaj¹, muszê siê umieÌ odwo³aÌ do tych swoich cech. To schemat programu.

Nie odrzuci³a pani komercyjnoœÌ tego teleturnieju?
Jakoœ nie. Co oznacza, ¿e jest pani feministk¹? Pod t¹ etykiet¹ kryje siê œwiatopogl¹d g³osz¹cy, ¿e ludzie s¹ równi bez wzglêdu na p³eÌ, co powinno znaleŸÌ odzwierciedlenie we wszystkich dziedzinach ¿ycia. My, feministki, nie chcemy, by ludzie zamienili siê rolami, a œwiat stan¹³ na g³owie: babki na traktory, faceci do garów? Bo równoœÌ to nie znaczy jednakowoœÌ. Chcemy likwidowania barier niepozwalaj¹cych kobietom w pe³ni wykorzystaÌ swoich ¿yciowych potencja³ów.

Czy i w pani siedzi sÂłodkie kobieciÂątko?
S³odkie kobieci¹tko daje s³odycz, a za to dostaje wsparcie i opiekê. Ja nie mam du¿o s³odyczy na sk³adzie. Ale babskoœÌ, s³aboœÌ... myœlê, ¿e we mnie siedzi. Bywam bezradn¹ kobiecin¹, chlipi¹c¹ gdzieœ w k¹cie "O Bo¿e, ja sobie nie poradzê".

CzyÂżby kobiecie najbardziej potrzebny byÂł facet, do ktĂłrego moÂżna siĂŞ przytuliĂŚ? AleÂż to niemal kaÂżdemu czÂłowiekowi potrzebny jest wspaniaÂły partner, do ktĂłrego moÂżna siĂŞ przytuliĂŚ, wypÂłakaĂŚ, i u ktĂłrego ma siĂŞ wsparcie. Bez wzglĂŞdu na wiek, pÂłeĂŚ, upodobania erotyczne wszyscy potrzebujemy miÂłoÂści.

Ma pani Âżycie osobiste?
OdpowiedŸ brzmi: tak. Czy jest udane? Tak! A co do partnera, to ¿adna straszna tajemnica, ale lepsze chyba bêdzie niedopowiedzenie. Bo moim zdaniem udane ¿ycie osobiste nie musi oznaczaÌ rodzinki jak z reklamy kawy. Ró¿ne s¹ tego ¿ycia wzorce i ró¿ne sposoby bycia szczêœliw¹.

RozmawiaÂła Ewa KosiĂąska
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
zadra
Bywalec
Bywalec
Posty: 649
Rejestracja: czwartek 25 lis 2004, 23:58
Lokalizacja: w-wa

Post autor: zadra »

Monster pisze:
:: Kamil pisze: Mo¿e jakieœ szczegó³y?
ProszĂŞ bardzo. :D

Nie tolerujĂŞ gejĂłw i lesbijek. Mam do nich taki jakby "lĂŞk", poniewaÂż myÂślĂŞ, Âże sÂą to osoby nie do koĂąca normalne... :roll: CieszĂŞ siĂŞ, Âże prezydentem Polski jest Lech KaczyĂąski, ktĂłrego geje i lesbijki nie nawidzÂą i moÂżemy byĂŚ pewni, Âże w Polsce prĂŞdko nie bĂŞdzie takiej ustawy jak, np. taka pozwalajÂąca gejom na Âślub czy adoptowanie dzieci :/
smutne, ale homofobia daje sie leczyc :D
Będę z wami szczera
Najlepsza jest Kazimiera
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

Tak ;) WÂłasnie takie teksty piszemy na tych 'mÂądrych' plakatach stow. Piotra Skargi :/

Jeszcze: "NIETOLERACJA TO DEWIACJA!!!" i "KACZKI DO GAZU!" :P

Love ;)
AK

PS. Anialek- ale to juÂż czytaliÂśmy. ParĂŞ miesiecy temu daÂłaÂś nam linka do tego artykuÂłu w "Claudii".
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Aleksandra pisze: ... i "KACZKI DO GAZU!" :P
I w tej chwili zbliÂżyÂłaÂś siĂŞ do tych ktĂłrych tak bardzo krytykujesz.Akurat tego po tobie siĂŞ nie spodziewaÂłem :x ZaÂłosne.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

salladyn pisze:
Aleksandra pisze: ... i "KACZKI DO GAZU!" :P
I w tej chwili zbliÂżyÂłaÂś siĂŞ do tych ktĂłrych tak bardzo krytykujesz.Akurat tego po tobie siĂŞ nie spodziewaÂłem :x ZaÂłosne.
Taaak... Jestem taka agresywna, niemalÂże jak Kazia kiedy powiedziaÂła "Spieprzaj dziadu" do biednego staruszka. .. Ojoj.. Okropne..
JeÂżeli jakiÂś idiota moÂże sobie twierdziĂŚ, ze trzeba mnie wsadziĂŚ do obozu koncentracyjnego, ja moge w skrĂłcie mu odpowiedzieĂŚ, ze on nadaje siĂŞ tylko do zagazowania. I nie jest to bitwa na sÂłowa - tylko swobodna wymiana postulatĂłw :P
Awatar użytkownika
lilika
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: piątek 15 kwie 2005, 13:35

Post autor: lilika »

HasÂła typu "Kaczki do gazu" sÂą tylko odpowiedziÂą na hasÂła wymyÂślone i skandowane przez prawdziwych PolakĂłw.
Nie moÂżna nie odczuwaĂŚ agresji i niechcieĂŚ odpowiedziĂŞĂŚ na niÂą w momencie gdy ktoÂś namawia do morderstwa.
"...powiedz mi o co ci w ogole chodzi..."
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

Pewien mÂądry pan powiedziaÂł kiedyÂś "ÂŻadnej wolnoÂści dla jej przeciwnikĂłw." TrawestujÂąc zatem - "ÂŻadnej tolerancji dla jej przeciwnikĂłw!"
Jeœli kaczka jedna z drug¹ próbuj¹ wyrugowaÌ z kraju wszystko, co nie mieœci siê w ich chorej wizji wszechpaùstwa, nale¿y sprzeciwiÌ siê temu u¿ywaj¹c ich sposobów (jakoœ nie widzê kolosalnej ró¿nicy miêdzy ideolo w wydaniu samopisu i wszechburaków). Mo¿e i po chrzeœcijaùsku by³oby nadstawiÌ drugi policzek, tylko wtedy to ju¿ najlepiej ustawiÌ siê pod œcian¹ i czekaÌ na rozstrzelanie.
Popieram caÂłym sercem, kaczki do gazu!!!
...and a Happy New Year!
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Rozumiem ¿e hitlerowskie has³a typu do "gazu z kimœ tam..." albo "podludzie" s¹ be jeœli je mówi ktoœ z PiS-u, natomiast wy jako te "uciœnione" macie prawo do u¿ywania s³ów które mia¿d¿¹cej wielkoœci kojarz¹ siê jednoznacznie i tragicznie.Jestem ostatnim któryby broni³ Kaczyùskiego ale na coœ takiego nie mo¿na siê godziÌ.

Aha i jestem wyznawcÂą starego testamentu: "ZÂąb za zÂąb, oko za oko."

Problem tylko w tym Âże nigdy bym nie powiedziaÂł Âże naleÂży kogoÂś zagazowaĂŚ.To jest obrzydliwe.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: beznicku i 29 gości