[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: tomas40 »

Całość pozwolę skomentować tak:

Cieszę się ,że przyszły 2009 rok będzie ostatnim rokiem kiedy to TVN zorganizuje Sopot Festival
i oby tak zostało na zawsze
TVN - MARKETINGOWO NAJLEPSZA
lukaasz777
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: środa 13 sie 2008, 16:19

Post autor: lukaasz777 »

Hahaha... zobaczymy, jeszcze zobaczymy. Mogę cię zaskoczyć tym, ze TVN tak łatwo nie odda Festivalu ;))) ;]
TVN. PROGRAMOWO NAJLEPSZA.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Adrian ;P »

Po tak dobrych wynikach z tego roku za rok mogą postarać się dużo bardziej :)
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: DJ Ice »

TVN nie może od tak sobie zrezygnować z festiwalu - za rok muszą go zorganizować po raz kolejny. Lecz po festiwalu przyszłorocznym (jeżeli mówię coś źle proszę poprawić) mogą zrezygnować z emisji, chociaż w to wątpię - to nadal jedna z najpopularniejszych imprez w Polsce. Zresztą całą robotę odwala miasto a nie TVN. Więc pewnie po tak dobrych wynikach festiwal będą organizować przez kolejne pięć lat. Więc to tylko rewelacja, w dodatku nie potwierdzona.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: corner »

Też uważam, że tvn nie odda Sopot Festivalu. To byłaby dla nich trochę porażka wizerunkowa. Tym bardziej, że wyniki festiwalu są niezłe. Pewnie jeśli pozostałe stacje zrezygnowałyby ze swoich festiwali, wtedy i tvn rzuciłby Sopot Festival.
Merlin_89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: niedziela 02 mar 2008, 22:21

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Merlin_89 »

TVN nie odda festivalu. Każda licząca się telewizja ma taką imprezę, więc to już kwestia prestiżu. Pytanie tylko, czy stacja zachęcona tegorocznymi lepszymi wynikami oglądalności postara się o prawdziwa gwiazdę (tyle, że to wymagałoby wydłużenie znowu do 3 dni).
Nie rozumiem poprzedniej wypowiedzi odnośnie tego, że miasto odwala całą robotę. Z tego co ja wiem miasto sprzedaje (a więc zarabia) prawo do organizowania historycznego i oryginalnego Sopot Festival, udostępnia scenę. I to jest jedyna jego rola (później przedstawiciele miasta mają bileciki i siedzą w jury). Całą robotę odwala stacja: wykłada pieniądze, szuka sponsorów, buduje scenę i zatrudnia gwiazdy, sama czerpie profity na reklamach (ale prawda jest taka, że TVN na Sopocie majątku nie zarabia).
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

tvn sprawdzil sie w organizacji sf, dlatego nie ma podstaw, zeby tvp zabralo fesival :)
TVN innowacja i nowoczesność...
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Kork »

To Was raczej zmartwię - w Angorze jest relacja z 45. SF no i końcówka artykułu brzmi mniej więcej tak:

Co dalej z SF ?? TVN już nie chce organizować, ale niestety musi jeszcze w następnym roku, bo złamałby umowę z miastem, a kara umowna bardzo wysoka. Jednak podobno prezes Walter miał powiedzieć, że jest gotów zapłacić ową karę byleby nie organizować więcej SF.

Jak więc widać TVN nie jest zainteresowany małymi pieniędzmi, interesują ich tylko te ogromne. TOP TRENDy z roku na rok jest większe - droższe, dłuższe i bardziej bogate w koncerty (teraz już w zasadzie były 4 dni, bo jeden kabareton na żywo, a drugi pocięty na fragmenty do przyszłej emisji) i mimo, że oglądalność mniejsza niż Plebani, czy Familiady nikt nie mówi nawet o rezygnacji czy cięciach.

Hmm, myślę że umowy nie zerwą bo byłaby to poważna rysa na ich wizerunku i nie byliby postrzegani już jako poważni partnerzy. Jednak skoro na tą chwilę tak bardzo nie chcą, to choćby mieli po następnym roku 6 mln oglądalności to nie będą się chcieli znów wiązać na 5 lat, a i miasto chyba nie ma ochoty na umowy jednoroczne nie zapewniające przyszłości i płynności festiwalu.
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: qmate »

No proszę, czyli jednak... szkoda, możemy zapomnieć o SF2010 w TVN. Naprawdę szkoda, bo przecież to pamiętny SF2005 podciągnął poziom festiwali w Polsce. Konkurencja zaczęła upodabniać się do festiwalu organizowanego przez tvn. Naprawdę dziwna decyzja, teraz każda z czterech dużych stacji ma festiwal przecież, czyżby dochody z olbrzymiej ilości reklam nie wystarczały? Ja nie rozumiem, przecież inne stacje mają chyba podobne dochody, wydają co prawda mniej np. na zagraniczne gwiazdy, ale mają także mniejsze wpływy z reklam.
//////////
lukaasz777
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: środa 13 sie 2008, 16:19

Post autor: lukaasz777 »

Niestety, ale chyba sie tak stanie :(. Dla TVN będzie to największa swoja porażka. Mam nadzieje ze jednak się tak nie stanie
TVN. PROGRAMOWO NAJLEPSZA.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: ~ »

Kork pisze:TVN już nie chce organizować, ale niestety musi jeszcze w następnym roku, bo złamałby umowę z miastem, a kara umowna bardzo wysoka. Jednak podobno prezes Walter miał powiedzieć, że jest gotów zapłacić ową karę byleby nie organizować więcej SF.
Nie chce mi się w to wierzyć. To chyba jakieś ploty... TVN by nie odpuścił walki na festiwale. Teraz każda duża stacja ma swój festiwal, a TVN jedyny, oryginalny. Muszą walczyć dalej. Mam nadzieję, że ludzie coraz chętniej będą wybierać TVNowski festiwal.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Adrian ;P »

Mówić tak mogli może jeszcze przed Festivalem z tego roku. Jednak tegoroczne wyniki pokazały, że Festival powinien być organizowany dalej :)
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: Kork »

Tzn. mogę Wam to dokładnie przepisać, bo jest to z 5 zdań, ale może jutro jeśli chcecie - natomiast przypomina mi się jedno, że umowę z miastem podpisywano na rok przed zakończeniem poprzedniej i tak TVP organizował jeszcze mimo, że wszyscy wtajemniczeni wiedzieli, że za rok będzie w TVN. Pamiętam też pożegnanie Kammela, które było coś w stylu "żegnamy państwa, ale mówimy do zobaczenia" no i potem było, że TVP na te 5 lat organizowania przez TVN tej imprezy powołuje Festiwalowe podziemie w postaci festiwalu Jedynki, jak się też okazało TVP po 2 edycjach zrezygnowała z tego 5 letniego planu tłumacząc się jak pamiętacie przygotowywaniem nowej koncepcji Sopockiej imprezy, co objawiło się tegorocznym festiwalem TVP2.

Do czego jednak chcę dojść - do tego, że w tym, najpóźniej na początku przyszłego roku będzie negocjowanie nowej umowy. TVN może więc opierać się wyłącznie o te 4 lata doświadczenia - oglądalność i zadowolenie lub nie z roku 2009 (o ile w ogóle się impreza odbędzie) nie będą miały w tej chwili znaczenia. Najbardziej mnie ciekawi, co TVN zrobi jak umowy nie zerwie, a będzie wiedział, ze w 2010 zrobi SF TVP - obawiam się, że mogą im świnie podłożyć i zrobić taką kaszanę, tak na odchodne.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: kamiiloo »

nie chce mi sie w to wierzyc jakos...
TVN innowacja i nowoczesność...
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot Festival 2008

Post autor: qmate »

Myślę, że 46SF 2009 się odbędzie, pomyślcie, cóż to byłby za wstyd dla stacji i miasta gdyby zaniechać organizacji festiwalu...
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości