TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Nie zgodziłbym się do końca z kolegą @avatar, że "HD" jest standardem. Zgoda, że w "Nce" tak, ale w "Cyfrze+" i "Cyfrowym Polsacie" jest cała masa abonentów ze starymi odbiornikami "SD" i dopóki ta sytuacja się nie zmieni wersje "SD" kanałów muszą pozostać, a nadawanie ich w dwóch wersjach ("SD i "HD") i to jeszcze z tą samą ramówką to moim zdaniem marnotrastwo miejsca, którego na satelicie "Hot Bird" przecież brakuje.

Jasne, że "HD" będzie wypierać "SD", ale moim zdaniem wersje "HD" obecnych kanałów trzeba uruchamiać dopiero z chwilą wyłączenia ich wersji "SD", żeby się nie dublowały i nie zajmowały podwójnie miejsca (Polska to niestety na razie nie Anglia, gdzie jest jedna platforma satelitarna, która ma do dyspozycji w zasadzie całego satelitę - gdyby "Nka" też miała do swojej dyspozycji całego "Hot Birda", to niech sobie robi co chce).
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

Frazes pisze:Nie zgodziłbym się do końca z kolegą @avatar, że "HD" jest standardem. Zgoda, że w "Nce" tak, ale w "Cyfrze+" i "Cyfrowym Polsacie" jest cała masa abonentów ze starymi odbiornikami "SD" i dopóki ta sytuacja się nie zmieni wersje "SD" kanałów muszą pozostać, a nadawanie ich w dwóch wersjach ("SD i "HD") i to jeszcze z tą samą ramówką to moim zdaniem marnotrastwo miejsca, którego na satelicie "Hot Bird" przecież brakuje.

Jasne, że "HD" będzie wypierać "SD", ale moim zdaniem wersje "HD" obecnych kanałów trzeba uruchamiać dopiero z chwilą wyłączenia ich wersji "SD", żeby się nie dublowały i nie zajmowały podwójnie miejsca (Polska to niestety na razie nie Anglia, gdzie jest jedna platforma satelitarna, która ma do dyspozycji w zasadzie całego satelitę - gdyby "Nka" też miała do swojej dyspozycji całego "Hot Birda", to niech sobie robi co chce).
Zgadza się, ale trzeba ich jakoś zmobilizować do wymiany sprzętu. :P
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Dobra idźmy tym tropem. Kanały HD uruchamiamy wtedy, gdy kończy się emisja kanałów SD, czyli wtedy, kiedy abonenci wymienią dekodery SD na HD. Ale po co ci abonenci mają dekodery wymieniać, skoro nie ma kanałów HD? A kanały HD z taką samą ramówką jak SD są bardzo dobrym rozwiązaniem. Bo co? Sztucznie ma być zmieniana ramówka, tzn programy przestawiane na inne godziny emisji tylko po to, żeby ramówka była inna? Bo chyba nie będziemy emitować przykładowo na TVN HD całkiem innego contentu niż na TVN SD. Np tylko na TVN SD Mam Talent, a tylko na TVN HD X Factor, bo tak jak widzowie TVN SD mają prawo obejrzeć obydwa programy, tak ja mam prawo do ich obejrzenia na TVN HD. A że miejsca na satelicie brak. Cóż. Proponuję wyrzucić Tele5, Polonię 1, Mango i inne pseudo kanały, których praktycznie nikt nie ogląda.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Akurat na likwidację kanału "Mango24" zbytnio bym nie liczył (niestety), bo z tego artykułu (http://blogi.satkurier.pl/70184-co-kto- ... i-tvn.html) wynika, że firma "Mango" jest własnością "ITI" :D ...

Wracając do meritum, to pisząc o kanałach "HD" z osobną ramówką miałem na myśli model zastosowany przez "TVP" w "TVP HD", gdzie dzięki odrębnej od innych kanałów ramówce wszystkie programy są w prawdziwej jakości "HD", a poza tym kanał jest zapewne chętniej oglądany właśnie przez to, że oferuje również kilka programów dostępnych tylko w nim.

Mi w każdym razie taki model odpowiada, bo jest 100% uczciwy wobec widzów i "TVN" i "Polsat" także powinny go stosować !
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Tak, tylko jeśli TVN zdecydowałby się na coś takiego, musiałby ograniczyć produkcję w HD programów emitowanych na głównej antenie. Obecnie praktycznie cały własny content stacji jest nadawany w HD, dlatego na wprowadzenie dodatkowych programów, czy programów z innych anten TVN nie jest możliwe - nie ma na nie miejsca na jednym kanale. Jeśli już faktycznie satelita jest tak zapchany, nie twórzmy w takim razie odmian kanałów w HD, które nie nadają całościowo w High Definition. Mam tu na myśli TVN7 chociażby - ile tam tego HD jest na dobrą sprawę? Ze 2 godziny / dobę? Nie wiem jak jest w przypadku TVN Turbo i TVN Style, także o tych kanałach się nie wypowiadam. Ale kolejnym dobrym przykładem jest TVP1 HD. Także uważam, że taki kanał ma sens, tylko jak przynajmniej 90% ramówki jest pokazywana w HD. Jeśli nie - wtedy racja - jest to tylko niepotrzebna duplikacja kanału.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

Nie wydaje mi się, że gdyby "TVN" zdecydowałby się pójść drogą "TVP", jeśli chodzi o kanał "HD" to miałby problem z produkcją programów. Po prostu w przypadku "sztandarowych" programów, typu "Taniec Z Gwiazdami", "Fakty", albo "Mam Talent" byłaby jednoczesna emisja na "TVN" i "TVN HD" (to samo robi "TVP"), natomiast jako resztę ramówki "TVN HD" emitowałby najlepsze programy w jakości "HD" ze wszystkich "anten" "TVN" (podobny model, tzn. "mix" ze wszystkich kanałów "TVN" jest już chyba stosowany w "ITVN"???) + do tego kilka programów (np. koncerty, recitale, czy nawet może jeden mecz "Ligi Mistrzów" lub "Ligi Europejskiej") obecnych tylko na antenie "TVN HD".

Wtedy "TVN HD" miałby dodatkową wartość (i warto byłoby przeznaczyć na niego miejsce na satelicie), a nie byłby tylko dublem głównej "anteny". Dodatkowo przy takim rozwiązaniu emisja ""TVN24", "TVN Style", "TVN Turbo" i "TVN7" w "HD" byłaby zbędna, bo po prostu pozycje "HD" z tych kanałów szłyby do "TVN HD", więc oszczędność miejsca na satelicie byłaby jeszcze większa.

Zgadzamy się chyba właśnie w tym, że lepiej stworzyć jeden ciekawy kanał, gdzie 100% ramówki jest w jakości "HD", niż tworzyć dubel kanału, gdzie tylko np. 1-2 programy dziennie są w "HD"???

Co do "TVP1 HD", to przypominam, że takiego kanału w ofercie "TVP" oficjalnie nie ma, a to co jest teraz w "Nce", to jest pomysł marketingowy samej "Nki" na zwiększenie ilości kanałów "HD" w ofercie !
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Zacznijmy od tego, że TVN nie ma jeszcze żadnego kanału HD!
Przykładowo takie Fakty na TVN HD lecą w SD :(
Tak wiec TVN24 HD to trochę wybieganie w przyszłość.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

sybic pisze:Zacznijmy od tego, że TVN nie ma jeszcze żadnego kanału HD!
Przykładowo takie Fakty na TVN HD lecą w SD :(
Tak wiec TVN24 HD to trochę wybieganie w przyszłość.
Jak nie ma kanału HD?!
TVN HD
TVN HD+1
*TVN7 HD
*TVN Style HD
*TVN Turbo HD
* Wiem że tutaj jest mało programów w HD(ale są).
Fakty lecą w SD bo TVN24 nie ma kamer HD w studiu!
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

A to mnie przyznam zaskoczyliście, bo wielokrotnie słyszałem, że studio "TVN24" jest "najnowocześniejszym studiem w europie", a tu się okazuje, że nie mają kamer "HD" :D ???

W ogóle przejrzałem tak z ciekawości ramówkę "ITVN" i widzę, że tam faktycznie mają nie tylko "mix" programów ze wszystkich kanałów "TVN", ale też programy niedostępne na innych kanałach, chyba, że o czymś nie wiem (np. "Skradzione Życie", "Początki Polskiej Awiacji")???
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

avatar pisze:Jak nie ma kanału HD?!
TVN HD
Tylko, że programów HD jest tam niewiele...
Niektóre filmy lecą nawet w SD
avatar pisze:Jak nie ma kanału HD?!
Fakty lecą w SD bo TVN24 nie ma kamer HD w studiu!
No więc sam widzisz, że to HD to trochę takie oszukane :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: matik »

sybic pisze:
avatar pisze:Jak nie ma kanału HD?!
TVN HD
Tylko, że programów HD jest tam niewiele...
Widziałeś chociaż ten kanał na oczy? Akurat na tym kanale większość ramówki jest w HD.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Zgadzamy się chyba właśnie w tym, że lepiej stworzyć jeden ciekawy kanał, gdzie 100% ramówki jest w jakości "HD", niż tworzyć dubel kanału, gdzie tylko np. 1-2 programy dziennie są w "HD"???
Jasne, dlatego moim zdaniem nie było sensu jeszcze teraz uruchamiać TVN7 HD. Ale na TVNHD 90% ramówki jest wypełnione w HD, dlatego nie ma tam miejsca na inne produkcje. No może zamiast Faktów i paru starszych filmów.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

matik pisze:Widziałeś chociaż ten kanał na oczy?
No wyobraź sobie :)
matik pisze:Akurat na tym kanale większość ramówki jest w HD.
Tylko, że ja na żaden kanał HD jakoś trafić nie mogę...
Oglądam Fakty, a tu jakość SD.
Oglądam program Maja w Ogrodzie - tu też jakość marna.
Czasem oglądam film - tu jakość jak z DIV'xa :)
Być może mam pecha...
ale jak włączam TVP HD, to tam HD jest cały czas :)
To to jest prawidzy kanaał HD, a TVN HD to taki farbowany lis.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

@ Sybic - obejrzyj sobie Mam Talent!, TzG, Na Wspólnej, Prosto w Serce, Detektywi...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Dokładnie, bo wymieniając dwie pozycje, które oglądasz nie możesz powiedzieć, że na kanale nie ma HD, gdyż wszystkie pozostałe, których nie wymieniłeś są pokazywane w HD. Trudno wymagać, żeby film z 1980-któregoś roku był pokazywany w HD. Owszem, film z taśmy można przeskalować do dowolnej rozdzielczości, ale wciąż to będzie film z taśmy, czyli o jakości marnej.

Zaraz ktoś pewnie powie, że w takim razie w miejsce takich filmów wrzucić pozycje w HD produkowane dla TVN HD albo z innego kanału TVN. Tylko, że wtedy widzowie się pogubią, jeśli część ramówki będzie taka sama jak na wersji SD, a część inna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości