TVN24 - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

r_r16 pisze:Dokładnie, bo wymieniając dwie pozycje, które oglądasz nie możesz powiedzieć, że na kanale nie ma HD, gdyż wszystkie pozostałe, których nie wymieniłeś są pokazywane w HD.
Toż napisałem, że mam pecha :)
r_r16 pisze:Trudno wymagać, żeby film z 1980-któregoś roku był pokazywany w HD. Owszem, film z taśmy można przeskalować do dowolnej rozdzielczości, ale wciąż to będzie film z taśmy, czyli o jakości marnej.
Jesteś w błędzie. Na taśmie cały czas drzemie wysoka rozdzielczość (przewyższająca rozdzielczość HD) jeno trzeba ją wycisnąć ;)
Widziałeś może Janosika w HD?
Obecnie można złapać na TVN HD. To przykład, że nawet z serialu można coś wycisnąć.
A na niemieckim kanale HD oglądałem ostatnio film z Chaplinem Światła Rampy . Rzekł bym rewelacja :)
Ale ja pisząc Div'x mam na myśli film, który w wersji HD jest dostępny, ale TVN zapewne z racji swojej ślamazarności puszcza to co ma, czyli jakiś chamski div'x w ogóle nie dbając o jakość. Już nie pamiętam jaki to był film, ale na pewno po roku 1980.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

No jasne, że na taśmie drzemie rozdzielczość dużo wyższa od HD. Sprawa jednak wygląda tak, że taśmy są nośnikami, na których ciężko przechować coś w dobrej jakości. Taśmy po prostu się niszczą. I wątpię, że obróbka cyfrowa wyciśnie z nich to "prawdziwe" HD. Janosika w HD nie widziałem, dlatego się nie wypowiadam. Co do tego, że TVN pokazuje filmy w jakości SD, zamiast kupić ich wersje w HD - zgadzam się i także uważam, że powinno się to zmienić. Nie wynika to jednak chyba ze ślamazarności, a z powodów czysto finansowych. Nie wiem ile taki film może stację kosztować, ale coś mi się zdaje, że przewyższają tu względy typowo finansowe. Po co przecież wydawać dwa razy za ten sam film? Oczywiście działania tego stanowczo NIE popieram. :)

Podsumowując - w mojej opinii kanały HD z taką samą ramówką jak SD mają sens. Oczywiście tylko w wypadku, gdy przynajmniej 90% ramówki jest pokazywana w jakości HD. Co do braku miejsca na satelicie - tak jak pisałem, jest wiele kanałów, które dużo bardziej zaśmiecają satelitę. Tele5, Polonia1, Mango, wszystkie PoloTV, TvDisco, ITV itp, czyli jednym słowem kanały jakości zerowej. Gdyby zrobić taki przegląd i usunąć z satelity wszystkie tego typu kanały - nie tylko polskie, wszystkie arabsko-hindusko-itd-języczne z satelity, zrobiło by się duuuuużo miejsca.

Tak na końcu pytanie - jaki zasięg ma HotBird i Astra? Są to satelity typowo na Europę, czy obejmują swoim zasięgiem większy obszar, np Azję? .
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Ja jestem za tym, aby w kanale HD pojawiały się wyłącznie materiały HD. Oczywiście jak coś jest archiwalne to ze zrozumiałych względów może być w gorszej jakosci.
Słowem jeśli ostał się jakiś film w SD to w kanale HD nie powinien być puszczany.
A Hotbirt i Astra obejmują Europę. Tak w przybliżeniu, bo są wiązki wąskie, kierunkowe.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

No to tym bardziej, skoro są to satelity na Europę, to po co nam te wszystkie azjatyckie kanały, często wyglądające jak lokalne, mocno-amatorskie stacje?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Właśnie oglądam "Na wspólnej"... no i powiem, że Full HD toto nie jest, a raczej coś mniej, coć co zwykło się nazywać HD Ready, czyli 720p. W każdym razie produkcja TVP, np. "Na dobre i na Złe" jest w lepszej jakości. Na Wspólnej takie małe mydełko jest. To subiektywne odczucie.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: avatar »

sybic pisze:Właśnie oglądam "Na wspólnej"... no i powiem, że Full HD toto nie jest, a raczej coś mniej, coć co zwykło się nazywać HD Ready, czyli 720p. W każdym razie produkcja TVP, np. "Na dobre i na Złe" jest w lepszej jakości. Na Wspólnej takie małe mydełko jest. To subiektywne odczucie.
Czy ty oglądasz to na telewizorze kineskopowym? Obrazek
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

avatar pisze:Czy ty oglądasz to na telewizorze kineskopowym? Obrazek
Chyba ważne jest to, że w obu przypadkach takim samym, prawda?
Zresztą czasami porównuje nagrane materiały na komputerze. Film z TVP jakby ostrzejszy.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

"Na wspólnej" tak jak i inne produkcje TVN są nadawane w HD, pełnym 1080i. Obraz jest bardzo ładny, w pełni ostry, taki sam jak na TVP HD,
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

Nadawane są w pełnym HD, ale ma mam wątpliwości co do samej produkcji. Kamery, montaż ... Na tym etapie coś zawodzi. Kamery są chyba z dolnej półki, bo przy słabym oświetleniu widać szumy.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: Frazes »

r_r16 pisze:Zaraz ktoś pewnie powie, że w takim razie w miejsce takich filmów wrzucić pozycje w HD produkowane dla TVN HD albo z innego kanału TVN. Tylko, że wtedy widzowie się pogubią, jeśli część ramówki będzie taka sama jak na wersji SD, a część inna.
To ja się zapytam, czy widzowie "TVP HD" się gubią, bo ja nie sądzę i taki model jak tam "TVN HD" mógłby spokojnie przyjąć.

Inna sprawa, że "TVN" ma zapewne o wiele mniejsze zbiory programów w "HD", niż "TVP" i może nie chcą tworzyć osobnej ramówki, żeby się ciągle nie powtarzała.

Trochę się pobawiłem i ułożyłem taką przykładową ramówkę "TVN HD" jako osobnego kanału, z programów wszystkich kanałów "TVN", które kojarzę i które najprędzej mogą być w "HD", bo to produkcje własne i przyznam, że nic specjalnie porywającego mi nie wyszło, a skoro "TVN24" nie ma kamer "HD", to "Poranek TVN24", "Fakty" czy "Szkło Kontaktowe" trzeba by z niej jeszcze wyrzucić...

Oceńcie sami (a może ktoś ma własne propozycje :D ???):
5:55 "Wstajesz I Wiesz", czyli "Poranek TVN24" (jednoczesna emisja z "TVN24" do godziny 8:00)
8:00 "Muzyczny Poranek" - teledyski lub fragmenty koncertów, recitali
8:30 "Dzień Dobry TVN"
11:00 "Maja W Ogrodzie"/"Encyklopedia Pogody"/"Swojskie Klimaty"/"Cegiełka Zdrowia" (powtórka z dnia popszedniego)
11:30 "Na Wspólnej" (powtórka odcinka z popszedniego dnia)
12:30 "Prosto W Serce" (powtórka odcinka z dnia popszedniego)
13:00 "W-11"/"Detektywi"/"Sędzia Anna Maria Wesołowska"/"Sąd Rodzinny" (powtórka odcinka z dnia popszedniego)
13:30 "Miasto Kobiet"/"Świat Według Dziecka"/"Druga Strona Medalu"/"W Roli Głównej" (powtórka z dnia popszedniego)
14:30 "Kobieta Na Krańcu Świata"/"Wojciech Cejrowski Boso"
15:00 "Smaki Miasta"/"Pascal Po Prostu Gotuj"/"Kuchenne Rewolucje"/jakiś nowy program kulinarny np. "Gotuj Z Anią" autorstwa Ani Starmach
15:30 "Legendy PRLu"/"Automaniak"/"Zakup Kontrolowany"/"Polak Potrafi"/"Gadżet"
16:00 "Rozmowy W Toku"
17:00 "Uwaga"
17:30 "Prosto W Serce" (premiera)
18:00 "W-11"/"Detektywi"/"Sędzia Anna Maria Wesołowska"/"Sąd Rodzinny" (premiera)
18:30 "Maja W Ogrodzie"/"Encyklopedia Pogody"/"Swojskie Klimaty"/"Cegiełka Zdrowia"/
19:00 "Fakty TVN"/sport/prognoza pogody
19:45 Muzyka lub autopromocja
20:00 "Na Wspólnej" (premiera)
21:00 "Miasto Kobiet"/"Świat Według Dziecka"/"Druga Strona Medalu"/"W Roli Głównej"
22:00 "Szkło Kontaktowe" (jednoczesna emisja z "TVN24")
23:00 "Muzyczna Noc" - teledyski lub fragmenty koncertów, recitali
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: r_r16 »

Frazes pisze:
r_r16 pisze:Zaraz ktoś pewnie powie, że w takim razie w miejsce takich filmów wrzucić pozycje w HD produkowane dla TVN HD albo z innego kanału TVN. Tylko, że wtedy widzowie się pogubią, jeśli część ramówki będzie taka sama jak na wersji SD, a część inna.
To ja się zapytam, czy widzowie "TVP HD" się gubią, bo ja nie sądzę i taki model jak tam "TVN HD" mógłby spokojnie przyjąć.
[/quote]

Nie gubią się, gdyż ramówka jest w większości inna niż kanału głównego TVP. Poza tym TVP ma dwie główne anteny i ramówki wszystkich trzech kanałów znacząco się różnią. A gdyby TVN HD nadawał co innego tylko w przypadku, gdy na TVN SD leci coś, co nie jest dostępne w HD (Fakty, jakiś film) widzowie by się gubili, "dlaczego na TVN HD jest teraz coś innego, niż na wersji SD, skoro zwykle jest to samo?"
Nadawane są w pełnym HD, ale ma mam wątpliwości co do samej produkcji. Kamery, montaż ... Na tym etapie coś zawodzi. Kamery są chyba z dolnej półki, bo przy słabym oświetleniu widać szumy.
Coś mi się wydaje, że szukasz dziury w całym. Żadnych szumów nie ma, wszystko wygląda bardzo dobrze.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN24 HD (?)

Post autor: sybic »

r_r16 pisze:Coś mi się wydaje, że szukasz dziury w całym. Żadnych szumów nie ma, wszystko wygląda bardzo dobrze.
Mogę wrzucić przykład, tylko że zaraz ktoś napisze, że masz złe kodeki, albo odtwarzacz, albo pojawi się argument nie do przebicia - "u mnie jest dobrze" :)
Ja przy ciemnych fragmentach 'wspólnej' widzę ziarenko zarówno na TV, jak i w komputerze przeglądając ten sam fragment materiału.
Rzecz jasna to cały czas subiektywne odczucie, bo może być tak, że kamera dobra a szumy w ciemnej scenie to rzecz nieunikniona, a z kolei scen ciemnych w porównywanym filmie TVP brak, bo tam wszystko kręcą przy idealnym oświetleniu, prawie studiu.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: matik »

Nie sądzicie, że przydałoby się aby TVN24 w weekendy zaczynał poranek wcześniej niż o 7? Polsat News, TTV* i TVP INFO (z wyjątkiem niedziel) zaczynają o 6:00. To chyba lekki wstyd dla TVN24 jako stacji informacyjnej.
*zaczynać będzie :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: Łukasz »

matik pisze:To chyba lekki wstyd dla TVN24 jako stacji informacyjnej.
Niektórzy - na przykład Tomasz Lis - twierdzą, że dla TVN24 ("Cała prawda całą dobę") to wstyd nadawać powtórki w nocy. A takie powtórki kanał nadawał, gdy w nocy trwały pierwsze bombardowania Iraku (2003 rok) i gdy była katastrofa w Smoleńsku (2010 rok). Niewiele przez lata w tej sprawie próbują robić, twierdząć, że "Kropka nad i" o 0:00 ma niezłą oglądalność. Jest to jakiś argument bo sam ją wtedy mam czas oglądać. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Moje zdanie o TVN24

Post autor: r_r16 »

Niby wstyd, że gdy dzieje się coś ważnego TVN24 pokazuje powtórki, ale czy jest sens ściągać prezentera w nocy, żeby wejść z programem na żywo? Ile osób wtedy ogląda telewizję?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości