POLSAT

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Polsat

Post autor: mojpierwszyraz »

rogi pisze:
mojpierwszyraz pisze:
MBTM - ja tego programu nie znoszę. I nie obejrzę 3-go sezonu. Nudne, przewidywalne, bardzo luksusowe, a momentami tandetne. I co gorsza - wielka kopia Mam Talent, a to już zdecydowanie za wiele.
Ja wręcz przeciwnie - uważam nawet, że jest lepszy od X-Factora. Bardzo jestem zadowolony, że emisja nie jest w tym samym czasie co show TVN-u. Z wielką chęcią oglądnę :) A jeżeli chodzi o kopię "Mam talent" - to ja nie widzę żadnych podobieństw. Możesz określić dokładnie co w tym programie jest kopią?

To przy okazji chcę pogratulować zmiany formuły programu "Się kręci" - świetnie teraz jest :)
castingi łudząco podobne w formie do Mt, po wybór połfinałowej 32 (w MT = 40), i połfinały
- Mam talent 5 live x 8 uczestników
-MBTM 4 live x 8 uczestników
podobna dowolność wiekowa, rodzajowa (tyle że talent ma być muzyczny)
-zasada działania jurorów (czyli właściwie nic nie wnoszą do show z wyjątkiem siebie i foteli na których siedzą)

tyle na teraz. to tak na szybko.

ps. się kręci - formuła fajna, ale oprawa graficzna - coś strasznego. byłoby lepiej gdyby zostali przy starej i gdyby było więcej kultury, a nie autopomocji Polsatu.
tvn - latem programowo najgorsza!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Polsat

Post autor: Trzeciak »

Tylko do tego się przyczepię:
mojpierwszyraz pisze: -zasada działania jurorów (czyli właściwie nic nie wnoszą do show z wyjątkiem siebie i foteli na których siedzą)
Z tym się nie zgodzę. Jak na pierwszy odcinek bardzo profesjonalnie ocenia jury, no może z wyjątkiem tego dziadka hip-hopowego, ale element zabawy musi być. Bardzo podoba mi się także podejście Liszowskiej - nie tylko sama technika taneczna i tricki się liczą, ale też pewna wartość, emocje itp.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Polsat

Post autor: felek »

Dla mnie to była nuda. Oba programy(Tylko muzyka, Tylko Taniec) sa połączeniem Idola z Mam Talent, z tym, że w jednym się śpiewa, a w drugim tańczy.
Dla mnie było nudno i po 40 minutach przełączyłem na Mamma Mia. I bez kitu, ale kiedy o 21.15 zaczęło się Kocham Cie Polsko to aż chciało mi sie oglądać ten program w porównaniu do Tylko Tańca! Spodziewałem się czegoś lepszego a wyszło nic fajnego. Tylko taniec się chowa przy YCD. Brytyjską edycje oglądałem z wielkimi emocjami, a tu..? Porażka. I oglądalność za wysoka też nie była. TVN w piątek wygrał z Polsatem w 16-49
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Polsat

Post autor: mojpierwszyraz »

felek pisze:Dla mnie to była nuda. Oba programy(Tylko muzyka, Tylko Taniec) sa połączeniem Idola z Mam Talent, z tym, że w jednym się śpiewa, a w drugim tańczy.
Dla mnie było nudno i po 40 minutach przełączyłem na Mamma Mia. I bez kitu, ale kiedy o 21.15 zaczęło się Kocham Cie Polsko to aż chciało mi sie oglądać ten program w porównaniu do Tylko Tańca! Spodziewałem się czegoś lepszego a wyszło nic fajnego. Tylko taniec się chowa przy YCD. Brytyjską edycje oglądałem z wielkimi emocjami, a tu..? Porażka. I oglądalność za wysoka też nie była. TVN w piątek wygrał z Polsatem w 16-49
skąd te dane? można linka? :)
tvn - latem programowo najgorsza!
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Polsat

Post autor: arrow2 »

felek pisze:(Tylko muzyka, Tylko Taniec)
Polsat powinien zmienić nazwę na Tylko Polsat. Tylko Muzyka, Tylko Taniec, Tylko nas dwoje...
:arrow: dwa
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Polsat

Post autor: r_r16 »

Hehe. Nie wiem w ogóle co to za moda na angielsko - polskie nazwy programów. Must Be The Music - Tylko Muzyka. You Can Dance - po prostu tańcz. Got To Dance - Tylko taniec. Dobrze, że X Factor został X Factorem bo aż boję się pomyśleć, jakby mógł się nazywać. X Factor - Po prostu śpiewaj? :D
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Polsat

Post autor: Trzeciak »

X Factor - jest angielską nazwą, którą nie ma polskiego tłumaczenia - to internacjonalizm, stąd jest. A nazwy angielskie - niekiedy, jak w przypadku "TVoP" to wymóg licencyjny.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Polsat

Post autor: felek »

X Factor można przetłymaczyć jako "Czynnik X" nie brzmi to xle, ale zdecydowanie lepiej jak jest X Factor :D
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Polsat

Post autor: felek »

mojpierwszyraz pisze:
felek pisze:Dla mnie to była nuda. Oba programy(Tylko muzyka, Tylko Taniec) sa połączeniem Idola z Mam Talent, z tym, że w jednym się śpiewa, a w drugim tańczy.
Dla mnie było nudno i po 40 minutach przełączyłem na Mamma Mia. I bez kitu, ale kiedy o 21.15 zaczęło się Kocham Cie Polsko to aż chciało mi sie oglądać ten program w porównaniu do Tylko Tańca! Spodziewałem się czegoś lepszego a wyszło nic fajnego. Tylko taniec się chowa przy YCD. Brytyjską edycje oglądałem z wielkimi emocjami, a tu..? Porażka. I oglądalność za wysoka też nie była. TVN w piątek wygrał z Polsatem w 16-49
skąd te dane? można linka? :)
Info:
http://www.atmedia.pl/
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Polsat

Post autor: r_r16 »

Ja nie mówię o tłumaczeniu nazwy na język polski, a o dodawaniu polskich "podtytułów", co jest dla mnie trochę śmieszne. "Top Model - Zostań Modelką!" - kolejny przykład. Po prostu nie rozumiem mody (jeśli można to nazwać modą) na takie łączone tytuły.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Polsat

Post autor: podmark »

Trzeciak pisze:A nazwy angielskie - niekiedy, jak w przypadku "TVoP" to wymóg licencyjny.
Istnieje naprawdę mało formatów, których nazwa nie moze być przetłumaczona na lokalny język.
I akurat "The Voice", o którym napisałeś, do tych formatów nie należy. Polacy nazwali tak program, ponieważ chcieli zaakcentować obecność programu, który na świecie robi coraz większą karierę. Poza tym, w TVP brakuje pomysłowych głow i jedyne, co udało im się wymyślił to podtytuł "Najlepszy głos".
Ale są kraje (np. wspólna edycja Czech i Słowacji), gdzie w nazwie nie pojawia się "The Voice".

A co do samego "Tylko Tańca" - jak dla mnie zbyt podobne do "MBTM". Jury dobrane wg tego samego schematu, realizacja podobna, jedyny plus to za zatrudnienie uroczej prowadzącej :)
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Polsat

Post autor: mojpierwszyraz »

podmark pisze:
A co do samego "Tylko Tańca" - jak dla mnie zbyt podobne do "MBTM". Jury dobrane wg tego samego schematu, realizacja podobna, jedyny plus to za zatrudnienie uroczej prowadzącej :)
Tak, Kasia ratuje ten program.
Reszta - tragedia. Mam nadzieję że zejdzie po 1-szym sezonie. Choć znając wypaczone gusta Polaków będzie to kolejny wielki hit, nowe taneczne szoł telewizji polsat.
Choć tutaj fakt iż w UK program odniósł sukces to prawda, ale przy promocji MBTM - lektor wmawiając że show wykreowało w UK wielkie gwiazdy i na dodatek było wielkim hitem było bardzo nie fair.
tvn - latem programowo najgorsza!
Isadora
Bywalec
Bywalec
Posty: 631
Rejestracja: piątek 10 sie 2007, 16:17

Re: Polsat

Post autor: Isadora »

mojpierwszyraz pisze:Tak, Kasia ratuje ten program.
Reszta - tragedia. Mam nadzieję że zejdzie po 1-szym sezonie. Choć znając wypaczone gusta Polaków będzie to kolejny wielki hit, nowe taneczne szoł telewizji polsat.
Choć tutaj fakt iż w UK program odniósł sukces to prawda, ale przy promocji MBTM - lektor wmawiając że show wykreowało w UK wielkie gwiazdy i na dodatek było wielkim hitem było bardzo nie fair.
Jak należy rozumieć "Reszta to tragedia" :? Dowbor dość sprawnie prowadzi program, na pewno jest właściwszym prowadzącym niż Kuźniar, o czym mówiło się już przy poprzedniej edycji XFactora, ale ktoś bardzo chce uszczęśliwić widzów na siłę tym "prezenterem" :ech: . Jury to nie są przypadkowi celebryci, trójka to tancerze z różnych tanecznych bajek, z wieloletnim doświadczeniem i tytułami mistrzowskimi. Pamiętam, że we wszystkich show jurorzy docierali się z czasem, uczyli się tego specyficznego jurorowania w show, to dopiero pierwsze koty za płoty, pierwszy odcinek, z oceną może poczekajmy przynajmniej do 1-2 odcinka na żywo. No i niby na czym mają polegać te "wypaczone gusta Polaków" :?
Rozumiem, że ci "niewypaczeni" przyklejają się do telewizaora w czasie emisji XF, YCD, MT i TzG :lol2:
po raz drugi nie zrobisz juz pierwszego wrazenia
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: Polsat

Post autor: felek »

No Dowbor to była tragedia,a program nuda.
Generalnie to już za dużo talent show w TV. Tej wiosny spadki zanatuje Bitwa i X factor i co sezon widzów bedzie coraz mniej, aż w końcu większość tych programów zejdzie z anteny.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: Polsat

Post autor: mojpierwszyraz »

Isadora pisze:
mojpierwszyraz pisze:Tak, Kasia ratuje ten program.
Reszta - tragedia. Mam nadzieję że zejdzie po 1-szym sezonie. Choć znając wypaczone gusta Polaków będzie to kolejny wielki hit, nowe taneczne szoł telewizji polsat.
Choć tutaj fakt iż w UK program odniósł sukces to prawda, ale przy promocji MBTM - lektor wmawiając że show wykreowało w UK wielkie gwiazdy i na dodatek było wielkim hitem było bardzo nie fair.
Jak należy rozumieć "Reszta to tragedia" :? Dowbor dość sprawnie prowadzi program, na pewno jest właściwszym prowadzącym niż Kuźniar, o czym mówiło się już przy poprzedniej edycji XFactora, ale ktoś bardzo chce uszczęśliwić widzów na siłę tym "prezenterem" :ech: . Jury to nie są przypadkowi celebryci, trójka to tancerze z różnych tanecznych bajek, z wieloletnim doświadczeniem i tytułami mistrzowskimi. Pamiętam, że we wszystkich show jurorzy docierali się z czasem, uczyli się tego specyficznego jurorowania w show, to dopiero pierwsze koty za płoty, pierwszy odcinek, z oceną może poczekajmy przynajmniej do 1-2 odcinka na żywo. No i niby na czym mają polegać te "wypaczone gusta Polaków" :?
Rozumiem, że ci "niewypaczeni" przyklejają się do telewizaora w czasie emisji XF, YCD, MT i TzG :lol2:
Trochę kochana źle zrozumiałaś intencję mojej wypowiedzi.
YCD i MT to jedne z pierwszych programów tego typu w polskiej telewizji. Na XF czekali w Polsce wszyscy. Bynajmniej połowa polskiego internetu pisała, ze chcieliby zobaczyć ten program w naszej wersji.
A MBTM? Got to Dance? Bitwa na głosy? Te programy były tak oczekwiane w Polsce? Nie. I właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nie chodzi o TVN, takie było "przeznaczenie", że akurat ta stacja zabrała się za te programy. Dla mnie są one pierwowzorami w danych kategoriach, a robienie czegoś co ma inną nazwę i inne jury jest mówiąc delikatnie - porąbane. I co z tego że jury w GTD jest "na wysokim poziomie", skoro tymi programami chce się po prostu wymiotować? Gdyby te programy niosły ze sobą coś oryginalnego... ale tutaj oryginał nie ma z nimi nic wspólnego! To zwykłe zdzieranie pojedynczych elementów z konkurencyjnych programów i robienie wielkiej mega-promocji że to niby "najbardziej oczekiwany program tego sezonu". Mnie marketing polsatu doprowadza do szału. Nie mówię że TVN jest idealny, ale Polsat stara się zrobić wielki szoł na wysokim poziomie z czegoś, co nadaje się do... no nie wiem czy w Mongolii by się tym zachwycili :D YCd, MT, XF - to pierwowzory, oryginały. Na to się czeka, tylko dlatego że jest oryginalne.
To samo można odnieść do Romana - pierwowzór hitowy, a nasza rodzima wersja straszna. Dlaczego? Roman już był. Co z tego że w wersji amerykańskiej? Widownia 16-49 zna ten format i wie, że nie ma się czym zachwycać, tym bardziej iż oglądali bynajmniej 1 odcinek wersji oryginalnej.
Dlatego też apeluję do naszych telewizji - zróbcie coś z tym! Jest tyle genialnych programów któe można adaptować. Red or black o którym ostatnio na forum była mowa, 1 VS 100, Duel, i wiele wiele innych np. Fear Factor. Dlaczego takich programów nie ma w Polsce, a robi się takie, których za granicą trudno ze świeczką szukać? dlatego, że "Polacy mają wypaczone gusta". To trudna i bolesna, ale prawda.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 2 gości