[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Uważam, że program live w porównaniu z poprzednią edycją o niebo lepszy! Dużo lepsza realizacja, świetne "ożywienie" scenografii, ciekawe wizytówki uczestników, świetne wejście jury, występy uczestników bardziej dopracowane pod każdym kątem (zaczynając od aranży po ubiór), Tatiana świetna, Kuba w pierwszym odcinku chociaż dał sobie na wstrzymanie, Czesław jest świetny, Jarek daje sobie coraz lepiej radę, POZIOM DUŻO WYŻSZY. Minus i to olbrzymi za to co zrobili z Gienkiem, takich rzeczy po prostu nie wypada. Nic by się nie stało jakby X-Factor skończył się o 22:10. Oceniam na 5-. Brawo, oby tak dalej.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

SevenUP pisze:Porównywanie Nosowskiej do Mariny to jakby porównać X Factor UK z naszym... Bez komentarza..
gdzie porównywanie? wspomniałem tylko że mają równie ciekawą i wielką charyzmę oraz chęć bycia na scenie. Nie róbmy z niektórych artystów bogów. Na boga!

Po kolei- Tatiana poradziła sobie z trójki najlepiej.
Bajka - fajny, klimatyczny występ. Nawet dobry dobór repertuaru.
Ewelina - tutaj podobnie. Choć ja od obu Pań oczekuję emocji. A ich dostarczył bez wątpienia...
Dawid. Jest świetny. To kwintesencja tego na co czekam. Emocje i charyzma. Genialny i wystep i repertuar i stylizacja, i scena.

Kuba - mniej przewodniczenia w jury w drugiej połowie, był nawet moment że Kuba poczekał aby Tatiana bez słynnego "tatiana" rozpoczęła swoją wypowiedź. Nie podobało mi się jak Jarek na początku nazwał go przewodniczącym. Totalne nieporozumienie.
Joanna - refren dobry, gorzej ze zwrotkami które wg mnie były po prostu nie zrozumiałe. Średnio, oj średnio.
Biba - stać go na więcej.
Marcin - drugi, najlepszy po Dawidzie występ dzisiaj. Gratulacje. Świetny wygląd sceny, emocje. na to człowiek czeka.

I Czesław, który moim zdaniem źle postąpił wybierając The Chance.
Soul City -za dużo, za kiepsko, za mało pomysłu na siebie. Nie wyobrażam sobie ich chociażby pierwszego singla. Co innego mogę powiedzieć o...
The Chance - takich babek na rynku nie mamy. I dziw aż bierze, że telewidzowie są głusi. Zaraz powiem dlaczego...
I De Facto - kibicowałem im, bo mieli po prostu na siebie pomysł. Świetnie wyglądała scena, kostiumy, repertuar świeży, pomysł i mniej maniery "tancerza". I tutaj mam wrażenie, że Czesio zabił w nich chęć do tańca, co sprawiło że wystep był gorszy. Co nie znaczy że słaby, bo wokal Ali'ego i Kamila po prostu powala. Bez dwóch zdań.

Dziwie się widzom, bo ja na przykład nie wyobrażam sobie singla Joanny Kwaśnik czy Soul City. Polacy mają skłonność do brania tego co już znają, nie chcą ryzykować. A szkoda, bo chłopaki mieli pomysł na taki Little Mix w męskim wydaniu. Bardzo szkoda. i Jednocześnie im kibicuję. Mają miedzy sobą "styliste", "tancerza" i "specjalistę" głosu. A to wystarczy aby stworzyć charyzmatyczny boys band. Oby się nie rozpadli, co zapewne nastąpi.
Dziwi mnie także wybór Soul City do TOP7. Wokalnie całkiem nieźle, ale stawiam pytanie - czym mogą nas oni zaskoczyć? Nie są telewizyjni, są wtórni, i zajdą na pewno nie tak daleko jak Dziewczyny z XF1. Brak pomysłu na repertuar, brak pomysłu na kostiumy, brak pomysłu na cały zespół. Soul City nadaje się do chałturzenia ale nie do telewizyjnego show!!! The Chance mogą ciekawie prowadzić wokale, a De Facto zaskakiwać stylizacją czy tańcem i doborem repertuaru przy całkiem dobrych wokalach.
Słabym punktem, bynajmniej dla mnie, jest Asia Kwaśnik. Ma babina kawał głosu, ale jest tak wtórna i tak... nużąca że nie wróżę jej sukcesu w tym programie. Mnie nie zaskoczy niczym. Słysząc pierwsze takty Someone Like You Adelki którą uwielbiam i znam wszystkie albumy zrobiło mi się ciepło na sercu. Po wysłuchaniu pierwszej zwrotki zamarzyła mi się platforma n i nagranie tego live na dekoderze a następnie wciśnięcie przewinięcia do przodu. Brak zaskoczeń = brak charyzmy i pomysłu. Ja podczas XF oczekuję efektu WOW. Tutaj tego brakło.
Realizacyjnie - podobnie jak Asia Kwaśnik - nudno. Zero zaskoczeń, średnie wizytówki, wszystko oklepane i bez polotu. Tak bardzo... skromnie (o ile w wypadku tego studia tak można powiedzieć). Więcej nie powiem - brak odświeżonej grafiki ekranowej, ciekawszych zapowiedzi, belek, odgłosów i tych emocji, dramaturgii. Jarek - co raz bliżej mu perfekcji w prowadzeniu programu.
Sytuacja z Gienkiem Loską - żenada. Tyle w tym temacie.

Podsumowując - poziom na prawdę rewelacyjny, realizacyjnie - standard, pierwszy przegrany - szkoda, że to właśnie oni są tym zaskoczeniem. Nie na to liczyłem.
Za tydzień w dogrywce obstawiam The Chance i Soul City. Oby Ci drudzy odpadli i już dalej nie męczyli nie tylko mnie swoją nudą i brakiem pomysłu na siebie. Bo wokalnie nie jest źle. Jest po prostu nudno, kościelnie i przewidywalnie. Innymi słowy - nie to miejsce i nie ten czas.

@mpr
tvn - latem programowo najgorsza!
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Nie zgadzam się z werdyktem, chłopaki z De Facto byli bardzo oryginalni i to coś całkiem nowego niż taki zwykły zespół Soul City. Dziewczyny z The Chance także dobre, ale chłopacy byli o niebo lepsi.

Spodziewałem się, że w dogrywce stanie Soul City kontra Biba lub Bajka. Odcinek na pewno na wysokim poziomie, ale widziałem żal i rozczarowanie w oczach Czesława, gdy okazało się, że dwa zespoły będą w dogrywce.

Najlepsi oczywiście Marcin Spenner na którego oddałem głos i Dawid Podsiadło :)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Jednak mimo wszystko to jest program muzyczny, a nie o robieniu wrażenia i zaskakiwaniu, dlatego werdykt sprawiedliwy wg mnie.
peterq90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 20:08

Re: X FACTOR

Post autor: peterq90 »

Ja jedynie chciałbym żeby repertuar był trochę nowszy.Wiem w tym odcinku i tak był nowy ale mam już dość Simply the best na przykład ile można?
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Raczej nie spodziewałbym się w najbliższym czasie Gienka Loski w XF. Podsumowując wpisy na oficjalnym fanpagu zespołu GLB moderator napisał "są granice kompromisu". więc chyba też o coś innego poszło.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Ja mam zupełnie odmienne zdanie ;) dziewczyny z the chance wczoraj niczym się nie.wyróżniały , to samO biba i de facto (myślałem, że wprowadzą jakaś ciekawą choreografię i wymyślne stroje,a nic takiego niestety nie było :-( ) soul city jak dla mnie najlepsze w tym odcinku, razem oczywiście ze spennerem i podsiadło ;) zarąbiście , ze przedluzyli program o całe 10 minut ! ;) to dało swobodę w tym odcinku ;) bardzo emocjonujący odcinek- oby takich więcej ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Ale dziewczyny z The Chance nie fałszowały tak jak Kuba W.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

http://tvnplayer.pl/programy-online/x-f ... 11696.html

Odcinek już do obejrzenia. Przy okazji - problem z dźwiękiem, jak słychać w tvnplayer, był powszechny i naprawili go dopiero w ostatniej części programu.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Jak będzie coś wiadomo o oglądalności to piszcie :) Jestem bardzo ciekaw :P
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Oglądalność z całego dnia jest podobna do zeszłotygodniowej, więc 3 miliony raczej będą i raczej nie więcej.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

Mylisz pojęcia. Udziały w oglądalności są podobne, a nie oglądalność (co jedno nie wyklucza drugiego). Dla przykładu raz przy 3 mln widzów stacja ma np. 30 proc. udziałów, a drugim razem przy tej samej oglądalności tylko 20 proc. Jest to zależne od ilości osób oglądających w tym czasie telewizję. Jednego wieczora liczba oglądających może wynieść np. 10 milionów, a tydzień później np. 15 mln i mimo że dany program może obejrzeć ta sama liczba osób, to udziały będą gorsze, bo % osób oglądających z 10 a z 15 mln będzie różny. Więc do wyników udzialów trzeba podchodzić z rezerwą bo nie można przewidzieć czy odnoszą się do tej samej grupy widzów co w analogicznym okresie tydzień wcześniej.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

No miałem na myśli udziały, ale ciężko się spodziewać żeby nagle przed TV było 5 milionów ludzi więcej...
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

To tylko tak dla zobrazowania sytuacji ;)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Tak swoją drogą to ciekawe kto pojawi się na finale.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość