Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Faktomaniak »

Durczokowi za prace TVN-ie należą sie podziękowania, ale dopiero teraz rozpoczyna się karuzela nazwisk na stanowisko nowego redaktora naczelnego.
Osobiście widziałbym powrót do Faktów Bogdana Rymanowskiego i Anity Werner.
NOWA ERA W TVN
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Faktomaniak pisze:\
Osobiście widziałbym powrót do Faktów Bogdana Rymanowskiego i Anity Werner.
Yyyyy... Anita cały czas prowadzi Fakty? Do tego fakty po faktach? Do tego Debatę faktów?

Myślę, że nazwisko nowego naczelnego jest już znane szefostwu. Wiadomym było, że tylko całkowite uniewinnienie Durczoka pozwoli mu wrócić, a na to się nie zanosiło.

Ciekawi mnie czy będzie jakiś materiał dziś w Faktach żegnający Kamila, czy potraktują go jak Lisa - czyli krótka informacja na koniec.
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Faktomaniak »

Myślałem o Patrycji Redo a napisałem Anita Werner.... . Po odejściu Tadli i wyrzuceniu Durczoka pojawiła się luka i na pewno ktoś do Faktów dołączyć musi.
NOWA ERA W TVN
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: tracer2013 »

Teraz to już oficjalnie wiadomo, że Fakty będą miały swojego nowego szefa.

Ja uważam, że fajnie by było, jakby szefem Faktów został Grzegorz Kajdanowicz

A patrząc spoza TVN-u to jako szefa Faktów widziałbym Pana Tomasza Lisa
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Lis podobno nie lepiej traktuje pracowników. Natemat.pl opublikował ciekawy artykuł: "Czy w końcu kobieta zostanie szefem newsroomu?". Podaje przykłady innych redakcji, w ktorych rządzą mężczyźni - być może TVN będzie nielicznym wyjątkiem.
To tylko moje skromne zdanie
agas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 lut 2010, 15:14

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: agas »

A moze tak Miecugow wroci na jakis czas...

Mam nadzieje, ze nie Pienkowska - polozy Fakty bardziej niz Durczok. Weglarczyk nie ma dobrej reputacji, w programie Swiat sie sprawdzal ale w Faktach go nie widze. Skonczyloby sie kolejna afera i romansami... Osobiscie widzialabym na tym stanowisku najchetniej Kuzniara, szanuje pracownikow, jednoczesnie majac swoje zdanie plus wiedza i dostswiadczenie.

A propo Durczoka to w moim odbiorze nie byl "grzecznym" szefem, ale cala afera zostala uknuta wczesniej. To jest paranoja, ze kazdy brukowiec moze opublikowac artykul niszczacy kazdego z nas, bez zadnych dowodow. Kare powinien poniesc za zle traktowanie pracownikow, bez szacunku, wyzywanie sie itd. Ale zarzuty o wykorzystywaniu seksualnym nie maja tutaj zadnego wytlumaczenia. Tak samo jak przebywanie Durczoka w mieszkaniu w czasie wolnym. Ma prawo miec takie a nie inne "hobby" - nie jest to grzechem ani podstawa do zlinczowania czlowieka. Nie jestem fanka Durczoka, uwazam, ze ze stanowiska powiniem dawno zrezygnowac. Jednak taki "lincz" bezpodstawny i bez dowodow w dalszym ciagu jest dowodem na to ze w Polsce jest dzungla. Masz kase i znajomosci to zniszczysz kazdego... W tym przypadku Drzewiecki mial racje, ze to dziki kraj...
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: kamico7 »

Wynik komisji jest dla mnie zaskakujący :( Mimo że nie lubię Durczoka to miałem nadzieje że to wszystko okaże się kłamstwem. Okazało się ze 1/3 tych doniesień okazało się prawdą. Durczok sam sobie zaszkodził bo raczej już nie poprowadzi niczego wielkiego. Wprost mógł się skupić na Mobbingu a nie na wymyślonym molestowaniu ( w które nie wierzyłem od początku). W całej tej sytuacji najlepiej zachował się TVN który na spokojnie bez komentowania tego w mediach wyjaśnił sprawę. Jeżeli chodzi o Fakty to na pewno nie Kajdanowicz któremu brak obiektywizmu. Mam nadzieje że do faktów dołączy ktoś kto nie ukazuje swoich poglądów.Ja bym w Faktach widziała albo Igora Sokołowskiego który w TVN24 jest najbardziej obiektywnym dziennikarzem( Pamiętam kiedyś podczas jakiejś rozmowy bardzo bronił obiektywizmu kiedy inny dziennikarz za bardzo narzucał jednej z partii) albo Katarzynę Zdanowicz która również bardzo dobrze przekazuje informacje bez swoich poglądów. Takie osoby bardzo dobrze wpłynęły na wizerunek Faktów. Wybór Kajdanowicza tylko pogorszy sprawę
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: ketjow »

"Komisja prowadziła swoje działania głównie poprzez rozmowy z 37 obecnymi i byłymi pracownikami i współpracownikami redakcji "Faktów TVN" i zidentyfikowała przypadki niepożądanych zachowań włącznie z mobbingiem i molestowaniem seksualnym."

Powyżej to fragment komunikatu TVN, także molestowanie nie było wyssane z palca przez wprost. Czytajcie dokładnie treść, a nie tylko nagłówki.
kamico7
Początkujący
Początkujący
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 16:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: kamico7 »

A to musiało mi umknąć :( ale to jeżeli takie coś miało miejsce to to jest sprawa dla prokuratora. Durczok jest normalnym człowiekiem i powinien doczekać się sprawiedliwego procesu. Z tego wynika że wyssane to nie było. Ale ja uważam że takie sprawy są właśnie dla sądów a nie dla Gazety.Dlatego tak jak już dawno napisałem pokrzywdzona osoba powinna iść do na policje a nie do gazety. Żyjemy w demokratycznym kraju gdzie sądy są podobno niezależne. Jeżeli droga sądowa by nie poskutkowała jak to czasem niestety ma miejsce to wtedy dopiero próbować w inny sposób. Dlatego wszyscy zachowali się tragicznie. O zachowaniu Durczoka już nawet nie wspomnę bo to jest poniżej jakiegokolwiek poziomu :( a ta Pani która poszła z tym do gazety też się źle zachowała bo nie zależało jej na sprawiedliwym procesie tylko na sensacji.Mam nadzieje że Pan Kamil.D odpowie za swoje złe czyny, a środowisko dziennikarskie na to nie wpłynie. Celebryci powinni być równo traktowani, a nie jak np. Doda która może pobić sobie kogo chce a potem za to nie odpowiedzieć :( i Durczok też powinien za to beknąć.Bo to nie jest akurat błąd, bo faktycznie człowiek może popełniać błędy ale molestowanie to jest świadomy czyn więc usprawiedliwić się tego po prostu nie da
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: ketjow »

no tak, ale w komunikacie nie ma też napisane wprost że tego molestowania dopuszczał się K. Durczok. ale nie trudno sobie połączyć "przypadku mobbingu i molestowania" i zerwanie współpracy z Durczokiem.

Co do tego, że wszystkie sprawy powinny trafiać w pierwszej kolejności do sądów a nie do mediów to chyba żyjemy w innych światach. Przecież media "skazują" każdego przed procesami po to by był temat. Teraz sprawa dotyczy kogoś z ich podwórka to nagle pojawia się wielka ostrożność. Denerwuje mnie taka hipokryzja.
tvn24bisfan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 09:12

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: tvn24bisfan »

Na końcu dzisiejszego wydania był komunikat na ten temat, przez co nie było zapowiedzi FpF.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

tvn24bisfan pisze:Na końcu dzisiejszego wydania był komunikat na ten temat, przez co nie było zapowiedzi FpF.
Myślę, że po 9 latach Durczok zasłuż choć na wzmiankę o tym, że odchodzi i o tym ile lat był związany z faktami. Niestety koniec a la odejście Lisa.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4510
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Meteor »

Gdyby odchodził w innych okolicznościach, to pewnie by taka wzmianka była. Może by się pożegnał z widzami i podziękował w ostatnim prowadzonym przez siebie wydaniu, jak kiedyś Beata Tadla w FpP.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: prze_kw »

W świetle oskarżeń i wyników prac komisji nie widzę absolutnie żadnego powodu, by żegnano go z honorami.
Liczą się tylko Fakty.
tracer2013
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 391
Rejestracja: poniedziałek 22 lip 2013, 14:41

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: tracer2013 »

agas pisze:A moze tak Miecugow wroci na jakis czas...

Mam nadzieje, ze nie Pienkowska - polozy Fakty bardziej niz Durczok. Weglarczyk nie ma dobrej reputacji, w programie Swiat sie sprawdzal ale w Faktach go nie widze. Skonczyloby sie kolejna afera i romansami... Osobiscie widzialabym na tym stanowisku najchetniej Kuzniara, szanuje pracownikow, jednoczesnie majac swoje zdanie plus wiedza i dostswiadczenie.

A propo Durczoka to w moim odbiorze nie byl "grzecznym" szefem, ale cala afera zostala uknuta wczesniej. To jest paranoja, ze kazdy brukowiec moze opublikowac artykul niszczacy kazdego z nas, bez zadnych dowodow. Kare powinien poniesc za zle traktowanie pracownikow, bez szacunku, wyzywanie sie itd. Ale zarzuty o wykorzystywaniu seksualnym nie maja tutaj zadnego wytlumaczenia. Tak samo jak przebywanie Durczoka w mieszkaniu w czasie wolnym. Ma prawo miec takie a nie inne "hobby" - nie jest to grzechem ani podstawa do zlinczowania czlowieka. Nie jestem fanka Durczoka, uwazam, ze ze stanowiska powiniem dawno zrezygnowac. Jednak taki "lincz" bezpodstawny i bez dowodow w dalszym ciagu jest dowodem na to ze w Polsce jest dzungla. Masz kase i znajomosci to zniszczysz kazdego... W tym przypadku Drzewiecki mial racje, ze to dziki kraj...
Ja też jakoś Pani Pieńkowskiej i Pana Węglarczyka nie widzę w Faktach.Według mnie oni nie pasują do tego programu.

już z tych, co wymieniłeś to najbardziej bym w Faktach widział Pana Grzegorza Miecugowa .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości