[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

A ja wczoraj w nocy po raz kolejny ogl¹da³em mój ulubiony serial - The Simpsons (oczywiœcie z p³yt, bo ¿adna TV w Polsce ju¿ go nie puszcza). Postanowi³em podzieliÌ siê z Wami miom spostrze¿eniem, otó¿ nauczycielka Barta - Edna Krabappel kojarzy mi siê z ... Dorot¹ Warakomsk¹. Szukam odpowiednich zdjêÌ, bo te poni¿sze nie oddaj¹ w pe³ni podopbieùstwa.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Kolejn¹ pani¹ poddajê dog³êbnej analizie :)

Tu jest zdjĂŞcie Magdaleny Michalak (z prawej). To kadr z filmu "Kobieta z prowincji" z 1984 roku. WyglÂąda tak samo jak dziÂś, a moÂże i lepiej.

Jest z zawodu aktork¹. Gra³a w kilku filmach i serialach, a na pocz¹tku lat 90. definitywnie porzuci³a karierê aktorsk¹ i zosta³a dziennikark¹ OTV £ódŸ. W 1999 zosta³a wspó³prowadz¹c¹ nowego programu "Monitor Wiadomoœci". Po zmianie formu³y programu w 2000 roku by³a prezenterk¹ Wiadomoœci (wydaù wczeœniejszych). Zniknê³a na pocz¹tku 2001 roku. Obecnie jest jednym z szeœciu (?) prezenterów TVP3 od publicystyki. W ostatnich latach trochê siê w filmach znowu pojawia³a, ale wy³¹cznie w roli dziennikarek.

Jedyny jej Âślad w "WiadomoÂściach" na stronach TVP znalazÂłem tu http://tvp.pl/View?Cat=119&id=9741 , ale niestety zdjĂŞcia siĂŞ gdzieÂś straciÂły.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Zanim pojawiÂła siĂŞ w Monitorze prowadziÂła teÂż WiadomoÂści, wydania o 13 w weekendy i poranne od poniedzialku do piÂątku, to byÂło mniej wiĂŞcej w tym samym czasie gdy w WiadomoÂściach byÂła MaÂłgorzata Motyl, potem zniknĂŞÂła z ogĂłlnopolskiej anteny i wrĂłciÂła gdy nastÂąpiÂły zmiany w tvp3, przez jakiÂś czas prowadziÂła Kurier, potem zajĂŞÂła siĂŞ publicystykÂą, przez caÂły ten czas jest reporterkÂą i prowadzÂącÂą ÂŁWD w tvp3 ÂŁĂłdÂź :arrow:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Pamiêtam j¹ - mia³a d³ugie, krêcone w³osy i bardzo podoba³a siê mojemu bratu. Pamiêtam, ¿e starsznie siê denerwowa³, kiedy zdjêli j¹ z Wiadomoœci. Potem pojawia³a siê ju¿ tylko w relacjach z £odzi - podczas wejœÌ na ¿ywo. Np w jednym z g³ównych wydaù rozmawia³a z Durczokiem o aferze w ³ódzkim pogotowiu (to by³o tego samego dnia, kiedy Gazeta ujawni³a aferê).
PóŸniej 3 marca 2002r Michalak pojawi³a siê w TVP3 - prowadzi³a programy GoœÌ dnia i Echa dnia. Teraz jest w Studiu Senackim, w innych programach chyba isê ju¿ nie pojawia. Ma jednak czêsto wejœc na ¿ywo z £odzi, a kiedyœ by³a w ekipie Kuriera, która jeŸdzi³a relacjonowaÌ wa¿ne wydarzenia z miast Europy. (Np szczyt NATO).

Nigdy nie porwadziÂła Kuriera- w TVP3 zajmowaÂła siĂŞ tylko publicystkÂą.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

arrow pisze:Zanim pojawiÂła siĂŞ w Monitorze prowadziÂła teÂż WiadomoÂści, wydania o 13 w weekendy i poranne od poniedzialku do piÂątku, to byÂło mniej wiĂŞcej w tym samym czasie gdy w WiadomoÂściach byÂła MaÂłgorzata Motyl
WÂłaÂśnie wydaje mi siĂŞ, Âże ona najpierw z grubej rury zaczĂŞÂła od Monitora WiadomoÂści (w duecie z Durczokiem), a potem dopiero prowadziÂła WiadomoÂści. PamiĂŞtam jak mi zaimponowaÂła - nowa nieznana mi twarz i od razu taki waÂżny program. Motyl zaczĂŞÂła prowadziĂŚ WiadomoÂści znacznie wczeÂśniej od Michalak - Motyl od 1998, Michalak od 2000 roku. Ale obie zostaÂły jednoczeÂśnie wyrzucone - w styczniu 2001.
arrow pisze: potem zniknĂŞÂła z ogĂłlnopolskiej anteny i wrĂłciÂła gdy nastÂąpiÂły zmiany w tvp3, przez jakiÂś czas prowadziÂła Kurier, potem zajĂŞÂła siĂŞ publicystykÂą,
TeÂż mi siĂŞ tu coÂś nie zgadza. Nigdy jej nie widziaÂłem w zwykÂłym Kurierze. Przed startem nowej TVP3 duÂżo siĂŞ mĂłwiÂło o prezenterach i ona zawsze byÂła wymieniana w gronie prowadzÂących publicystykĂŞ. Od Kuriera miaÂło byĂŚ oÂśmiu - ostatecznie stanĂŞÂło na siedmiu (teraz jest szeÂściu), ale wÂśrĂłd nich nigdy nie byÂło Michalak - nigdy przynajmniej nie trafiÂłem. Jedynie widziaÂłem jÂą podczas prĂłbnych zdjĂŞĂŚ Kuriera w materiaÂłach o starcie TrĂłjki.
arrow pisze: przez caÂły ten czas jest reporterkÂą i prowadzÂącÂą ÂŁWD w tvp3 ÂŁĂłdÂź :arrow:
Z ³ódzkich wybi³ siê do Warszawy jeszcze chyba tylko Tomasz Boruszczak. I uwaga - on równie¿ prowadzi³ kiedyœ Wiadomoœci :!: ale bardzo krótko :wink:
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Ooooo, nie wiedziaÂłem, Âże Boruszczak byÂł w WiadomoÂściach. Masz jakiÂś link lub zdjĂŞcie?
A z Kurierm masz racje - tam nie pracowaÂła.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Co do Kuriera to moze faktycznie cos mi sie pomyliÂło, ale wydawaÂło mi sie ze jÂą widziaÂłem w tym studio. :?
Boruszczak w WiadomoÂściach chyba nigdy nie byÂł. Michalak wspominaÂła o tym w jednym z wywiadĂłw, gdy zaczĂŞÂła pojawiaĂŚ sie w ogĂłlnopolskim paÂśmie tvp3, mĂłwiÂła Âże razem z Boruszczakiem wziĂŞÂła udziaÂł w konkurskie na prowadzÂących WiadomoÂści, ale tylko jej siĂŞ udaÂło.
A z ÂŁodzi na ogĂłlnopolskÂą antenĂŞ wybiÂła siĂŞ takÂże m.in. Edyta Lewandowska, wygraÂła ona ostatni konkurs na prezentera tvp2 (ale sama mĂłwi Âże najbardziej chciaÂłaby trafiĂŚ do redakcji Panoramy i ten program prowadziĂŚ), kilka lat temu prowadziÂła juÂż jakiÂś program w tvp1 :arrow:
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Tak, M. Michalak na pewno by³a w studiu Kuriera, bo w 2002r. programy publicystyczne i Kurier nadawane by³ z tego samego studia. Dopiero po zmianie scenografi GoœÌ dnia i Ropzmowy dnia dosta³y oddzielne studio.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

doktorfaustus1 pisze:Ooooo, nie wiedziaÂłem, Âże Boruszczak byÂł w WiadomoÂściach. Masz jakiÂś link lub zdjĂŞcie?
Niestety nie mam Âżadnych zdjĂŞĂŚ, ale mam takie coÂś gdzie jest to wyraÂźnie napisane. http://ww2.tvp.pl/1350,2004022682748.strona

Pewnie sobie myœlicie, ¿e wierzê we wszystko co gdzieœ napisz¹. Wczeœniej te¿ go nie wymienia³em wœród prezenterów i uzna³em to za b³¹d, ale okazuje siê, ¿e jest to prawda.
arrow pisze:Co do Kuriera to moze faktycznie cos mi sie pomyliÂło, ale wydawaÂło mi sie ze jÂą widziaÂłem w tym studio. :?
Prezenter programĂłw publicystycznych siedziaÂł w tym samym miejscu co od Kuriera.
arrow pisze: Boruszczak w WiadomoÂściach chyba nigdy nie byÂł. Michalak wspominaÂła o tym w jednym z wywiadĂłw, gdy zaczĂŞÂła pojawiaĂŚ sie w ogĂłlnopolskim paÂśmie tvp3, mĂłwiÂła Âże razem z Boruszczakiem wziĂŞÂła udziaÂł w konkurskie na prowadzÂących WiadomoÂści, ale tylko jej siĂŞ udaÂło.
Boruszczak by³ w Wiadomoœciach. Jednak jest to epizod, bo by³y to zaledwie dwa wydania po³udniowe w wakacje 1998, ale nie mo¿na tego faktu pomin¹Ì. W tym samym czasie debiutowali Jeneralski z OTV Bydgoszcz i Motyl z OTV Gdaùsk. Mo¿e okaza³o siê, ¿e Tomasz kiepsko wypada i podziêkowali? Michalak do Wiadomoœci trafi³a dopiero dwa lata póŸniej (do Monitora po roku), ale zosta³a tam znacznie d³u¿ej. Mo¿e o to chodzi, ¿e jej siê to jej uda³o utrzymaÌ, a mo¿e Boruszczak próbowa³ jeszcze raz, tym razem wspólnie z Michalak jednak bez sukcesów :?:
arrow pisze: A z ÂŁodzi na ogĂłlnopolskÂą antenĂŞ wybiÂła siĂŞ takÂże m.in. Edyta Lewandowska, wygraÂła ona ostatni konkurs na prezentera tvp2 (ale sama mĂłwi Âże najbardziej chciaÂłaby trafiĂŚ do redakcji Panoramy i ten program prowadziĂŚ), kilka lat temu prowadziÂła juÂż jakiÂś program w tvp1 :arrow:
Kompletnie nic mi ona nie mĂłwi. MoÂże jakaÂś fotka?
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

niestety nigdzie nie mogê znaleŸÌ zdjêcia Edyty Lewandowskiej, nawet na stronach tvp nie ma informacji o wynikach tego konkursu, ale jak poczekasz Michale jeszcze troche to sam j¹ zobaczysz w tvp2 :D

a co do innych osób z ³ódzkiej tvp, to mo¿na jeszcze ogl¹daÌ dwie prezenterki pogody, Monika Andrzejczak pojawia sie w prognozie na tvp3, a w prognozie po Panoramie co jakis czas mozna zobaczyÌ Magdê Libiszewsk¹

z kolei w Polsacie (to tak na marginesie) Wydarzenia prowadzi czasami Diana Bzdyra, takze byÂła prezenterka w tvp ÂŁĂłdÂź :D :arrow:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

arrow pisze: a co do innych osób z ³ódzkiej tvp, to mo¿na jeszcze ogl¹daÌ dwie prezenterki pogody, Monika Andrzejczak pojawia sie w prognozie na tvp3, a w prognozie po Panoramie co jakis czas mozna zobaczyÌ Magdê Libiszewsk¹
To sÂą w sumie znane postaci, ale nie wiedziaÂłem, Âże sÂą z ÂŁodzi. Wizualnie obie dziewczyny sÂą do siebie bardzo podobne. Libiszewska wczeÂśniej pojawiaÂła siĂŞ w "Pogodzie dla kierowcĂłw" na TVP1.
arrow pisze: z kolei w Polsacie (to tak na marginesie) Wydarzenia prowadzi czasami Diana Bzdyra, takze byÂła prezenterka w tvp ÂŁĂłdÂź :D :arrow:
A to ciekawe :!: Jestem zaskoczony, bo myÂślaÂłem, Âże prezentujÂą je tylko Smoktunowicz, GugaÂła i Kutyna. I nikt inny. JakoÂś na niÂą nie trafiam :)
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

W TV4 z Arturem Kaczmarskim. Prowadzi³a tak¿e kilka razy g³ówne wydanie Dzeinnika (niebieskie studia) oraz Flesze [ca³y czas] (niebieskie studio i wirtualna pomaraùczowa plancza) i w dodatku ejst jeszcze reporterk¹.
Żartowałem.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

michal pisze:
arrow pisze: z kolei w Polsacie (to tak na marginesie) Wydarzenia prowadzi czasami Diana Bzdyra, takze byÂła prezenterka w tvp ÂŁĂłdÂź :D :arrow:
A to ciekawe :!: Jestem zaskoczony, bo myÂślaÂłem, Âże prezentujÂą je tylko Smoktunowicz, GugaÂła i Kutyna. I nikt inny. JakoÂś na niÂą nie trafiam :)
Na Polsacie teÂż?
Ja jÂą widziaÂłem w 'Wydarzeniach TV4'.
:)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Kilka fotek Jolanty Pieùkowskiej, bo jej zdjêÌ nigdy doœÌ :D Na pocz¹tek kilka ujêÌ ze starego studia.

15.01.2001 (znane juÂż nam z TVP) oraz _____ 10.07.2001
Obrazek Obrazek

18.09.2001 (niestety s³aba jakoœÌ) oraz _______ 12.03.2002
Obrazek Obrazek


20.05.2002 oraz tydzieù póŸniej _____________ 26.05.2002
Obrazek Obrazek
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Wow!
Michale wielkie dziĂŞki! SkÂąd masz te zdjĂŞcia? CzyÂżbyÂś trafiÂł na jakieÂś wydania WiadomoÂści z 2002r w internecie? PamiĂŞtam, Âże kiedy w 2002r Jola dostaÂła Wikotra to kolejnego dnia w WiadomoÂściach zmienili ozodobnik z niebieskiego na ciemo czerwony. (Specjalnie na jeden dzieĂą zmienili kadroawanie - widac byÂło koĂącĂłwkĂŞ blue boxa, ogromny buiet kwiatĂłw po jednej stronie i statuetka Wiktora po drugiej).
Potem w czerwcu 2002, razem z nowÂą scenografiÂą pojawiÂły siĂŞ nowe ozdobniki - w kolorze brÂązu lub ciemej czerwieni, z czasem wrĂłcili do niebieskiego.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości