Kazimiera Szczuka

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

a¿ dziwne, ¿e to by³a produkcja która nawet w telewizji siê pojawi³a. 4funTV co prawda nie jest telewizj¹ w klasycznym rozumieniu, ale to nie usprawiedliwia publikowania takiego badziewia. obejrza³am toto do samego koùca - uff. dno kompletne, zero ¿artu i polotu. szkoda tyle roboty z grafik¹, no ale studenciaki jakieœ mo¿e sie nudzi³y akurat. takie badziewie mo¿na wymyœliÌ impromptu podczas nudnej d¿amprezy, gdzie nachlane towarzycho siada przed telewizorem, wy³¹cza foniê i jedzie freestyle.
jeÂśli chodzi o ten - juÂż zapewne - hymn, ciekawe czy bĂŞdzie miaÂł premierĂŞ podczas marszu, czy bĂŞdzie gdzieÂś dostĂŞpny wczeÂśniej.
lepiej dla wszystkich by by³o to coœ przyzwoitego - inaczej bêdzie to k³oda pod nogi i obciach dla ruchu, który chce obudziÌ w naszym spo³eczeùstwie wra¿liwoœÌ na "nowe zjawisko".
...and a Happy New Year!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Takimi bannerami Onet reklamuje poniedziaÂłkowe spotkanie:

Obrazek

Obrazek
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

Opowiecie mi jak ten czat wygl¹da³, ok? :) A tak poza tym, to wczoraj w³asnie min¹³ rok od mojego pierszego spotkania z Kaz :)

[ Dodano: Nie Cze 04, 2006 2:41 am ]
Wys³a³am tak d³ugaœne pytanie, ¿e nie wiem, czy w ogóle uwzglêdni¹ ;P A zreszt¹ i tak mnie nie bêdzie w poniedzia³ek ;( Mam nadziejê, ¿e ta rozmowa bêdzie dostêpna potem gdzieœ w internecie. A tak na marginesie- mam ca³y odcinek Wojewódzkiego z Kazi¹ i "Teraz my" z Kazi¹ i Beger. Jakby ktoœ/ia chcia³/a to mogê spróbowaÌ prtzes³aÌ. Ale nie obiecujê, ¿e siê to uda, bo to dosyÌ du¿a pojemnoœÌ...

[ Dodano: Nie Cze 04, 2006 2:51 am ]
Aha.. Jeszcze komentarz do "Pod gradobiciem pytaĂą" - 4Fun TV pokazaÂł juÂż Âże brak mu klasy i poczucia humoru. I ten odcinek z Kaz uwaÂżam za kompletnÂą poraÂżkĂŞ... Ech.. Ludzie to sÂą jednak gÂłupi..
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Aleksandra pisze:Opowiecie mi jak ten czat wyglÂądaÂł, ok? :)
I mi, bo mnie jednak w tym czasie w domku nie bĂŞdzie. :neutral: :x :(
Aleksandra pisze:Mam nadziejĂŞ, Âże ta rozmowa bĂŞdzie dostĂŞpna potem gdzieÂś w internecie.
Powinna byĂŚ - ba musi byĂŚ! :D Z BeatÂą Kozidrak jest i to chyba z KaziÂą mniej wiecej tak bĂŞdzie wygladaĂŚ >>> http://rozmowy.onet.pl/na_zywo.html :D
Aleksandra pisze:Ludzie to sÂą jednak gÂłupi..
NaszczĂŞÂście nie wszyscy! :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
m_nadzieja89
Początkujący
Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 14:52
Lokalizacja: Puck

Post autor: m_nadzieja89 »

TeÂż mam te KaziĂŞ u Kuby w w Teraz My ;D
Na eMulu mo¿na œci¹gn¹Ì - dosyÌ du¿o jest tych plików.
Niestety nie mogê nigdzie znaleŸÌ odcinka SMS gdzie by³a Kazia... ;/
Jak ktoÂś ma lub wie gdzie go zdobyĂŚ to ja chĂŞtnie ;]

Ja bĂŞdĂŞ w domu (przynajmniej mam takÂą nadziejĂŞ) i mogĂŞ zdaĂŚ relacjĂŞ ;]
Ale ta rozmowa pewnie bĂŞdzie w na onecie jeszcze tego samego dnia.
"Nolite te bastardes carborundorum."
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

Mnie teÂż nie bĂŞdzie, caÂły dzionek bĂŞdĂŞ w Olsztynie, mam nadziejĂŞ, Âże moje pytanie przeczytajÂą, a jak nie to trudno :cry
Tu sa bardzo Âładne zdjĂŞcia Kazi :D http://lukas007.blog.onet.pl/2,ID55785466,index.html
http://gwiazdy.wp.pl/kat,16093,wid,8178 ... omosc.html i tu Kazia wyglÂąda piĂŞknie :D :D
Ostatnio zmieniony niedziela 04 cze 2006, 14:06 przez anialek, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

mailem przejdÂą tylko pliki nie wiĂŞksze niÂż 3,5Mb (zdaje siĂŞ, pomijajÂąc gmail).
z pewnoÂściÂą jednak daÂłoby radĂŞ zrobiĂŚ upload na, przykÂładowo

Youtube

wtedy kaÂżdy se obejrzy strumieĂą, bodajÂże przez tydzieĂą plik bĂŞdzie widoczny na serwerze.

btw, teÂż polujĂŞ na tamten odcinek SMS, dorwaÂłam tylko tÂą parodiĂŞ Majewskiego i tej aktorki, ktĂłra gra SzczukĂŞ w Rozmowach w TÂłoku.
...and a Happy New Year!
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

ZnalazÂłam cos takiego: :devil:

version="2.0">
- <channel>
<title>Kazimiera Sztuka o swym Âżyciu rodzinnym! Tylko u nas!</title>
<link>http://galant.blox.pl/2006/03/Kazimiera ... html</link>
<description>Kazmierê Sztukê - czo³ow¹ polsk¹ feministkê - zna ka¿dy. Ale wiedza nasza ogranicza siê do jej dzia³aù feministycznych. My chcieliœmy siê spytaÌ o jej zycie domowe. Galant - Pani Kazimiero znamy pani¹ jako walcz¹c¹ feministkê. Proszê nam powiedzieÌ czy taka osoba jest w stanie tworzyÌ zwi¹zek z me¿czyzn¹. Proszê nam powiedzieÌ czy ma pani mê¿a. K.S - Tak jestem feministk¹ walcz¹c¹ o równouprawnienie kobiet i wobec tego, ¿eby rozmowê prowadzi³o siê nam lepiej proszê do mnie mówiÌ panie Kazimierzu. Galant - dobrze panie Kazimierzu. Jak wiêc jest z tym mê¿em K.S - Owszem mam partnera. Tak mi w ¿yciu wysz³o, ¿e to jest mê¿czyzna. Galant - Mê¿czyzna. To problem? K.S - Nie. Sk¹d¿e. Jestem szczeœliwa w tym zwi¹zku, bo kobieta otwarta na œwiat, nowoczesna feministka powinna umieÌ ¿yÌ z zwi¹zku z ka¿dym - z kobiet¹ lub mê¿czyzn¹. Warunkiem jest jednak, ¿eby partner zaakceptowa³ nasze prawa i potrzeby. U nas jest z tym bardzo dobrze. Joanna w pe³ni rozumie moje potrzeby i w domu nie jest tylko panem i w³adc¹ - jak w wiêkszoœci rodzin patriarchalnych - ale równym partnerem. Gotujemy, pierzemy, prasujemy, sprz¹tamy, wszystkie domowe obowi¹zki wykonujemy na zmianê. Raz ja, raz Edzia. Galant - Joanna? Edzia? To w koùcu kobieta? Dwie kobiety? K.S - Nie. Jan Edward Sztuka. Mój m¹¿. W domu nazywam go Joann¹, a pieszczotliwie Edzi¹. Galant - Gotujecie, pierzecie, sprz¹tacie. Macie dzieci? Kto siê zajmuje dzieÌmi? K.S - Nie mamy dzieci. Staramy siê o nie, ale Joanna nie mo¿e zajœÌ w ci¹¿ê. Galant - No tak. W ci¹¿ê. Sk¹d decyzja, ¿e to m¹¿ ma zajœÌ w ci¹¿ê? K.S - Decyzja demokratyczna. Ustaliliœmy, ¿e ja zajmê siê karmieniem piersi¹, m¹¿ wiêc dla równowagi ma znieœÌ trudy ci¹¿y. Galant - Macie ju¿ imiona dla swoich dzieci? K.S - Tak, jeœli bêdzie dziewczynka to bêdzie Krzyœ, jeœli ch³opiec to Ania.</description>
<lastBuildDate>Fri, 7 Apr 2006 21:11:27 +0200</lastBuildDate>
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

beznadziejny blog

^^
jak wyÂżej.
...and a Happy New Year!
anialek
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2005, 19:00
Lokalizacja: Warmia

Post autor: anialek »

WeeBastard pisze:beznadziejny blog

^^
jak wyÂżej.
To samo tylko Âładniejsze,bo nie html :D
Oglądaj "Wydanie drugie poprawione" na: http://www.onet.tv/
WeeBastard
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 31 mar 2005, 16:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WeeBastard »

anialek pisze:
WeeBastard pisze:beznadziejny blog

^^
jak wyÂżej.
To samo tylko Âładniejsze,bo nie html :D
aleÂż to teÂż jest html - looknij w pasek adresu na tym dennym blogu :)
z t¹ ró¿nic¹ ¿e tam jest wersja "wierzchnia", Ty wklei³aœ tekst "szwami na wierzchu".
...and a Happy New Year!
m_nadzieja89
Początkujący
Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 14:52
Lokalizacja: Puck

Post autor: m_nadzieja89 »

heh
chodziÂło pewnie o to, Âżeby Âłatwiej siĂŞ czytaÂło ;P


rozmowy w tÂłoku to ja mam wszystkie (oprĂłcz pierwszych i dwĂłch najnowszych ;P)

u Szymka byÂło jeszcze fajne
"Jestem wzruszona i ubogacona peaceĂŞ (wymĂłwione jak pis) ;)
"Nolite te bastardes carborundorum."
Aleksandra
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 292
Rejestracja: piątek 15 lip 2005, 18:12

Post autor: Aleksandra »

m_nadzieja89 pisze:heh
chodziÂło pewnie o to, Âżeby Âłatwiej siĂŞ czytaÂło ;P


rozmowy w tÂłoku to ja mam wszystkie (oprĂłcz pierwszych i dwĂłch najnowszych ;P)

u Szymka byÂło jeszcze fajne
"Jestem wzruszona i ubogacona peaceĂŞ (wymĂłwione jak pis) ;)
JA te¿ mam sporo odc. "Rozmów w t³oku"... Sprawdza³am parê razy na eMule, ale tego odcinka z Kazi¹ u MAjewskiego nie ma :( Mo¿e kr¹¿y gdzieœ po sieci... Jak bêde mia³a wiêcej czasu to poszukam.

Love,
AK
Veresa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:55

Differing Treatment of Religious Slurs Raises an Old Issue

Post autor: Veresa »

WARSAW, April 27 — When Kazimiera Szczuka, a well-known literary critic and television personality here, satirized a young woman who often recites prayers for broadcast on Radio Maryja, an ultraconservative Roman Catholic radio station in Poland, she did not know, she says, that the young woman suffered from a crippling disease and used a wheelchair.

Skip to next paragraph

Justyna Cieslikowska/Forum
Kazimiera Szczuka, whose televised satire of a Catholic broadcaster resulted in a big fine.
"I called her and apologized to her, because I didn't know she was disabled," Ms. Szczuka said in an interview, "even though many disabled people phoned me to say that I shouldn't apologize."

Still, the Polish National Broadcasting Council, which enforces broadcasting regulations, fined the commercial television station on which Ms. Szczuka had appeared the equivalent of $125,000 for insulting a disabled person and mocking her religion. It was, the Polish press has reported, the highest fine the council has levied.

That was in March. In April a regular commentator on Radio Maryja, Stanislaw Michalkiewicz, made what are almost universally deemed here to have been classically anti-Semitic statements, accusing Jews of using what he called "the Holocaust industry" of trying to exact financial "tribute" from Poland through property restitution claims.

But the broadcasting council has taken no action so far in the case of Mr. Michalkiewicz and Radio Maryja (pronounced Maria), even though the far-right Catholic radio station has often been a forum for comments that Jews and others here have called derogatory and insulting.

Why the different treatment, and what does it show about Poland? Commentators have been asking those questions, even as the conservative government has negotiated a power-sharing arrangement with a group of populist parties whose beliefs are very close to those of Radio Maryja.

The government says no action was taken against Radio Maryja for a simple technical reason: when Mr. Michalkiewicz made his remark, the president of the National Broadcasting Council, Elzbieta Kruk, a longtime friend and associate of Poland's president, Lech Kaczynski, had been forced to step down because of a challenge to the way she had been appointed — by Mr. Kaczynski himself rather than by the council's other members. During this time, Ms. Kruk has told the Polish press, she has had no authority to act.

But critics of the government see things differently, saying it fears alienating the station or its constituency, which both helped it win the last election. Beyond that, some Poles see the unfolding of a bitter culture war involving two incompatible views of this country's identity and values.

The new conservative governing party, Law and Justice, clearly sides more with the religious and traditional values generally represented by Radio Maryja than with people like Ms. Szczuka, who see Radio Maryja as an intolerant throwback to an unwelcome past.

"They don't like her because she is independent," said Andrzej Jonas, the editor of the English-language Polish Voice, referring to Ms. Szczuka, who is well known in Poland as a feminist, an active supporter of gay rights and an opponent of Law and Justice, whose leading figures are President Kaczynski and his twin brother, the party chairman, Jaroslaw Kaczynski.

Nobody here is saying the scandal indicates a resurgence of the old Polish demon of anti-Semitism, which is against the law here and which many people, including opponents of the Kaczynski twins, believe has never been at lower levels in this country than it is now.

But what many people believe to be at issue are the deep divisions that have appeared in Polish life since the end of Soviet-enforced Communist dictatorship some 16 years ago.

Ms. Szczuka's views reflect a secular, Western-oriented Poland that is in the European Union and subscribes to what have become the standard European democratic and liberal values.

"There was a scandal because they hate me," Ms. Szczuka said, referring to the Radio Maryja listeners who reportedly demanded that the government take action against her. "They hate me because I'm a feminist, I'm Jewish — mostly because I'm a feminist," she said.

She is also an activist for gay rights, while President Kaczynski is a political figure who as mayor of Warsaw last year gained notoriety throughout liberal circles in Europe when he banned the city's annual gay pride parade.

On the other side is Radio Maryja, which to many Polish analysts represents the still deeply religious Poland that feels threatened by creeping secularism. The station was founded about 16 years ago by the Rev. Tadeusz Rydzyk, a conservative, populist priest who actively supported the Kaczynski brothers during last year's election campaign.

From time to time the station has taken on a nasty edge, in the form of callers on talk programs or commentators who have expressed the not-quite-disappeared caricatures of Jews that were once deeply embedded in the Polish culture.

As reported in the daily Gazeta Wyborcza, Mr. Michalkiewicz, the Radio Maryja commentator, spoke on the air of "the men from Judea" who "are trying to surprise us from behind." He said the World Jewish Congress was demanding $60 billion in compensation for Jewish property lost during World War II, calling the organization "a main firm in the Holocaust industry."

He called Gazeta Wyborcza, where a number of prominent Polish Jewish journalists work, "an unusual example of the Jewish fifth column in Poland."

A professional journalists' organization, the Council for Media Ethics, branded what it called Mr. Michalkiewicz's "weakly documented accusations" examples of "primitive anti-Semitism." The papal nuncio in Poland, Archbishop Jozef Kowalczyk, wrote a letter to the Polish episcopate asking that it work "to overcome difficulties caused by some transmissions and the views presented by Radio Maryja."

Still, the government has taken no action against Radio Maryja like those it took against the television station where Ms. Szczuka committed her anticlerical satire, and the suspicion that the discrepancy reflects an unspoken cultural and political alliance between the government and Father Rydzyk's radio outlet is widespread.

"It is probably right to say that that is the real reason," Wojciech Z. Dziomdziora, a lawyer and the only one of the National Broadcasting Council's five members to oppose the fine levied against Ms. Szczuka, said in an interview.

"The legal situation really didn't allow us to take action against Radio Maryja," he added, "but probably that was a very comfortable situation for the council."



Obrazek

Obrazek
m_nadzieja89
Początkujący
Początkujący
Posty: 108
Rejestracja: sobota 06 maja 2006, 14:52
Lokalizacja: Puck

Post autor: m_nadzieja89 »

PiszĂŞ na gorÂąco, bo rozmowa z Kaz wÂłaÂśnie siĂŞ skoĂączyÂła.

Bardzo mi siĂŞ podobaÂło!
Pytania byÂły w sumie ciekawe, a Kazimiera jak zwykle odpowiadaÂła bardzo fajnie (niekoniecznie konkretnie i prosto, ale dobijaÂła do sensu wypowiedzi w interesujÂący sposĂłb ;])

Podoba mi siĂŞ jej teskt "coÂś tu jest nie halo" ;]

I - jeÂżeli dobrze zrozumiaÂłam - to Kaz bĂŞdzie uczyĂŚ w Liceum!
I w letnim semestrze bĂŞdzie miaÂła zajĂŞcia na Gender

Aha - ogÂłosili konkurs
Tu macie szczegó³y -> http://czytelnia.onet.pl/0,1334499,wiadomosci.html

OgĂłlnie bardzo pozytywnie ;]
Rozmowa trwaÂła okoÂło godziny.

Najlepsze byÂło jak Kaz mĂłwiÂła o MÂłodzieÂży Wszechpolskiej i LidzePR
Nie tak dawno nie byÂło nic o nich sÂłychaĂŚ a teraz rzucajÂą siĂŞ przy kaÂżdej okazji ;/

I o mnediach bardzo mÂądrze mĂłwiÂła - jak to pokazujÂą to co chcÂą, a niekoniecznie przedstawiajÂą prawdĂŞ, a ludzie nie majÂący pojĂŞcia o sprawie czasami Âślepo w to wierzÂą.

I Âże siĂŞ nie przejmuje tym co anonimowi ludzie piszÂą o niej na forach, bo jak nie majÂą odwagi powiedzieĂŚ jej tego w twarz to nie ma kim siĂŞ przejmowaĂŚ

Czy coÂś w tym stylu.

NapisaÂłam dosyĂŚ chaotycznie, ale siĂŞ staraÂłam ^^

Pozdrawiam
"Nolite te bastardes carborundorum."
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 18 gości