[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

portalek pisze:(...) TVN naprawde nie oszczĂŞdza na festiwalu (...), wiĂŞc i nie oszczĂŞdza na prowadzÂących, gdyby w Polsce byÂła osoba, ktĂłra lepiej komponowaÂłaby siĂŞ w ten festiwal to napewno ona by to prowadziÂła, nie bez powodu MoÂłek prowadziÂła teÂż Sopot w TVP (...)
Warto jednak wspomnieÌ, ¿e panna Mo³ek - przed paru laty, jeszcze w okresie wspó³pracy z TVP - by³a inn¹ osob¹, z pewnoœci¹ mniej zmanierowan¹, a za to bardziej naturaln¹.

To w³aœnie naruralnoœÌ wynios³a j¹ na szczyty. Teraz jej brak zdaje siê j¹ z nich zrzucaÌ - nic jednak bardziej mylnego, bowiem - jak ktoœ dobrze stwierdzi³ - w³adze TVN-u nie potrafi¹ wyci¹gaÌ wniosków ze swoich dotychaczasowych wpadek. To zreszt¹ d³u¿szy temat. :devil:

Jedno jest pewne: pi¹tek 1-ego wrzeœnia nie by³ najlepszym dniem w biografii Magdy M. Po pierwsze (bo od tego siê zaczê³o): trema. Ale nie ta, która towarszyszy wszystkim gwiazdom tylko je motywuj¹c i dopinguj¹c, ale ta, która '³amie' jej g³os. Ten "szczegó³" mo¿na by³o dostrzec szczególnie przez pierwsze 30 minut transmisji, i z pewnoœci¹ nie umili³ tego wieczoru widzowi TVN.

Po drugie, zachowanie. I w³aœciwie nie trzeba tu szukaÌ argumentów, podali je ju¿ moi przedmówcy. I wreszcie - swoiste nieprzygotowanie prowadz¹cej do wystêpu, co przejawia³o siê - moim zdaniem - szczególnie w jej pytaniach. Powtarza³y siê wrêcz irytuj¹co czêsto, by³y banalne i niczego nie wnosi³y do tematu. Ten fakt odj¹³ wiele potenacjalnej atrakcyjnoœci czêœci widowiska zwi¹zanej z jury.

I nie piszcie, Wy nieliczni, Âże TVN nie ma kogo obsadziĂŚ.
Owszem, ma. Nie tylko Hubert UrbaĂąski, ktĂłry faktycznie ma juÂż w planach duÂże show w poniedziaÂłkowy wieczĂłr (ktĂłry z pewnoÂściÂą bĂŞdzie bardziej udany pod wzglĂŞdem prowadzenia niÂż piÂątkowy i sobotni). Co do samego Huberta - argument ktĂłregoÂś z forumowiczĂłw, Âże go sobie w roli konferansjera nie wyobraÂża, moÂżna Âłatwo podwaÂżyĂŚ. Nie wyobraÂżasz go sobie, bo on tego jeszcze nigdy nie robiÂł. Ale jak juÂż kiedyÂś pisaÂłem, to jest czÂłowiek 'tysiÂąca formatĂłw', i nie z takimi wyzwaniami programowymi juÂż sobie w karierze poradziÂł.

Zostaje jeszcze gro innych twarzy stacji. Wœród nich Olivier Janiak (zdaje siê byÌ leszpy od Magdy), Szymon Majewski, do którego po s³abym wystêpie Mo³kowej ju¿ siê przekona³em - porównanie jest doœÌ ³atwe. Jest tak¿e Kinga Rusin (znak zapytania), Martyna Wojciechowska (zna siê na robieniu du¿ych show), Katarzyna Skrzynecka (obowi¹zkowo w duecie) i wiele innych. Zawsze oczywiœcie warto stawiaÌ na nowe twarze, ale to raczej rzadkoœÌ ni¿ regu³a, przynajmniej obecnie.

Aju¿ najwiêksz¹ g³upot¹ ze strony TVN jest danie popsucia festiwalu jednej osobie - przy moim za³o¿eniu, ¿e wspó³prowadz¹cy móg³by ca³oœÌ naprawdê wyratowaÌ. Czy nie to w³aœnie zrobi³ przed rokiem Szymon Majewski? :D
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Ja oceniam wczorajszy koncert na 7 (1-10). Zauwa¿cie, ¿e jaki by ten festival nie by³ i tak ludzie go ogl¹dali (np. wszyscy chyba na forum ogl¹dali i ogl¹daÌ bêd¹ kolejne dni). Na pewno bêdzie wy¿sza ogl¹dalnoœÌ od polsatowskiego Top Trendy.
magda992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sobota 02 wrz 2006, 15:19

dd

Post autor: magda992 »

Mo¿e i bêdzie wy¿sza ogl¹dalnoœÌ, ale za rok ludzie ju¿ nie bêd¹ chcieli ogl¹daÌ tak spartalonego festivalu. No tak czy nie ? Jeœli coœ ogl¹da siê raz i siê nie podoba to nie ogl¹da siê drugi raz, nie ?

[ Dodano: Sob Wrz 02, 2006 6:21 pm ]
SOPOT FESTIVAL zawiĂłdÂł
Wczoraj odby³ siê pierwszy dzieù 43. Sopot Festival 2006. Konkurs rozpocz¹³ siê o 19:30 i prowadzony by³ przez najgorsz¹ prowadz¹c¹ jaka tylko mog³a byÌ - Magdê Mo³ek. Magda wygl¹da³a fatalnie, nie potrafi³a poruszyÌ publicznoœci, a jurorom zadawa³a wci¹¿ te same pytania na które oni i tak nie mogli odpowiedzieÌ. Ca³y pomys³ z jurorami i ocenianiem ka¿dego wystêpu z osobna to niewypa³. Konkurs nienaturalnie siê przez to wyd³u¿y³ i by³ przez to nudny. Stawkê pó³fina³ow¹ otworzy³a Gosia Andrzejewicz, któr¹ zjad³a trema. G³osik wokalistki by³ doœÌ s³aby, podobnie jak show które wymyœli³a. Jako drudzy zaprezentowali siê Jet Set z niebywale chaotyczn¹ piosenk¹ " Just call me ". Na scenie dzia³o siê zbyt wiele i kamery nie zd¹¿y³y tego wszystkiego pokazaÌ. O zespole Sumptuastic nawet nie warto wspominaÌ, natomiast pozytywnie wypadli Mezo i Mietek Szczeœniak. Na koniec zaprezentowa³ siê Stachursky, który niestety wygra³ konkurs polski, a do jego zwyciêstwa przyczynili siê liczni przyjaciele których mia³ w jury (m.in. Piasek i InGrid). Konkurs fina³owy rozpocz¹³ Arash. Faworyt zawiód³, zawiod³a te¿ jego wokalistka która wyj¹tkowo strasznie fa³szowa³a. Wokalnie doskonale wypadli zespó³ Brainstorm oraz Andreas Johnsson. Jako czwarte zaprezentowa³y siê Vanilla Ninja, które niestety nie udŸwignê³y wokalnie swojego przeboju za co zosta³y jednak zbyt mocno skrytykowane przez jury. Przed reprezentantem Polski zaprezentowa³ siê zespó³ Mattafix z piosenk¹ która znana jest ju¿ od ponad pó³ roku. Duet wypad³ przebojowo i nie dziwiê siê, ¿e wygra³ S³owika Bursztynowego(zw³aszcza, ¿e jury nie szczêdzi³o pochwa³ na ich temat). Jako szósty ponownie zaprezentowa³ siê Stachursky, który wygra³ S³owika Publicznoœci.
PodsumowujÂąc, pierwszy dzieĂą festiwalu wypadÂł miernie a wad byÂło bardzo duÂżo m.in. zÂła prowadzÂąca, nieÂśmieszny Andrzej Piaseczny, zbyt mocne zbliÂżenia na twarz wokalistĂłw rozciÂąganie konkursu, liczne i dÂługie bloki reklamowe oraz brak jakiejÂś wielkiej gwiazdy ktĂłra zaÂśpiewaÂłaby w przerwie na gÂłosowanie. Plusem moÂże byĂŚ to, Âże wokaliÂści europejscy byli mocno utoÂżsamiani ze swoimi paĂąstwami, czego zabrakÂło w TVP.
DziÂś w Sopocie koncert wielkich gwiazd : Eltona Johna i Katie Melua. Koncert poprowadzi Magda MoÂłek.
http://blog.tenbit.pl/eurowizja


Nie tylko Ja sÂądze, ze TVN spartoliÂł ;P
ziee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 02 wrz 2006, 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ziee »

Olivier Janiak - Na festivale nie!!! Nadaje sie raczej do prowadzenia wyborĂłw MISS
Szymon Majewski - No proszĂŞ, rok temu jakby niewiedziaÂł gdzie jest, co robi, przeraÂżony.
Martyna Wojciechowska - MoÂże kilka lat wczeÂśniej.

Co do stwierdzenia, przez kogoÂś - "Nie wyobraÂżasz go sobie, bo on tego jeszcze nigdy nie robiÂł." Zgadzam sie, sÂą to osoby ktĂłre udÂźwignĂŞÂłyby to przedsiĂŞwziĂŞcie, jednak nie pasujÂą do tego typu formatĂłw. WyobraÂźcie sobie M.WojciechowskÂą w roli prowadzÂącej "Rozmowy w Toku", S. Majewskiego w "Teraz My", O.Janiaka w "Maraton UÂśmiechu" czy UrbaĂąskiego w "Nie do Wiary" ... Nie wspominam nawet o zaÂłodze "FaktĂłw" bo przykro mi sie robi.

Jak publicznoœÌ mo¿e poruszyÌ prowadz¹ca, skoro nasze wielkie gwiazdy nie potrafi¹ tego zrobiÌ?
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

TVN to stacja komercyjna, koncert prowadzi wiec ten kogo ludzie chcÂą oglÂądaĂŚ, kto zna siĂŞ na tym i kto jest lubiany. Magda MoÂłek znacznej wiĂŞkszoÂści spoÂłeczeĂąstwa podoba siĂŞ od lat, wszelkie plotki, Âże wyleci z TVN we wrzeÂśniu ni potwierdziÂły siĂŞ, ludzie wolÂą jÂą zamiast Skrzyneckiej w TaĂącu z Gwiazdami (nie mĂłwiĂŞ Âże w tej chwili woleli by MagdĂŞ, ale sonda wyraÂźnie pokazaÂła Âże MoÂłek byÂła najbardziej lubiana).

Raz jeszcze powtarzam - to stacja komercyjna, prowadzi ten kto przynosi medialny sukces imprezie, skoro Magdzie MoÂłek oddano prowadzenie tego show znaczy to Âże wczeÂśniejsza jej kariera (w TV Puls, TVP i TVN) pokazaÂła Âże jest the best i powinna to prowadziĂŚ, zaufano jej i jednak sprawdza siĂŞ w tym, sorry ale nie moÂżna takiej imprezy oddaĂŚ w rĂŞce laika, jeÂśli Skrzynecka sprawdzi siĂŞ w tym roku w poniedziaÂłek to byc moÂże bĂŞdzie brana pod uwagĂŞ za rok do prowadzenia, w tym roku nie - nie ma doÂświadczenia.

Pozatym - prowadzÂący pierwszego dnia wcale nie miaÂł moÂżliwoÂści siĂŞ popisaĂŚ, mĂłgÂł tylko zadawaĂŚ pytania, ktĂłre mu napsiano, a gdy ich brakowaÂło musiaÂł je powtĂłrzyĂŚ, taki byÂł scenariusz, tu nic nie ma przypadkowego. Wbrew pozorom ma maÂłe pole do popisu. W tym roku Majewski mĂłgÂłby siedzieĂŚ obok Magdy i teÂż zadawaĂŚ pytanie co tymbardziej byÂłoby nienaturalne, a dziÂś Magda MoÂłek mĂłwi 2 zdania na poczÂątek wystĂŞpu, 2 na koniec wiĂŞc nie przesadzajcie z tym.


Narazie powiem, ¿e wystêp Katie Meluy by³ naprawdê piêkny, profesjonalny, i g³ównemu wrogowi TVN w moim domu bardzo siê spodoba³, traktuje to jako cud i jak taki swoisty Oscar dla TVN, ¿e on coœ pochwali³ w tej TV.

A teraz wielki Elton John, poczekamy zobaczymy. Podoba mi siê prostota wa³êsy: "On tak barabani w ten fortepian..." :D wbrew pozorom to by³a pochwa³a.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: dd

Post autor: pawell »

magda992 pisze:Mo¿e i bêdzie wy¿sza ogl¹dalnoœÌ, ale za rok ludzie ju¿ nie bêd¹ chcieli ogl¹daÌ tak spartalonego festivalu. No tak czy nie ? Jeœli coœ ogl¹da siê raz i siê nie podoba to nie ogl¹da siê drugi raz, nie ?
Dziewczynko. :] Sk¹d taka pewnoœÌ - to, ¿e Tobie siê nie podoba to znaczy, ¿e innym te¿ nie. Jest wiele pozytywnych komentarzy na ró¿nych forach internetowych. Jeœli ktoœ tak robi, ¿e jak jeden dzien mu siê nie podoba i nie ogl¹da pozosta³ych 2 dni to œwiadczy o tym, ze sie nie zna. Dwa inne dni s¹ nastawione na inna publikê, s¹ inni wykonawcy itd. Ale jak s¹ tacy ludzie, którym przeszkadza prowadz¹ca to ich problem. :neutral:
magda992 pisze:Nie tylko Ja sÂądze, ze TVN spartoliÂł ;P
Szkoda tylko, dziewczynko, ¿e sama nie umiesz napisaÌ swojej opini tylko dajesz jakiœ ogromny cytat z jakiejœ strony. Piszesz, ¿e TVN "spartoli³" ten festival, ale nie umiesz tego rozwin¹Ì. No có¿ przemilczê to. :spiewa: S¹ ludzie i tzw. taborety. :devil:

A koncert Katie Meluy faktycznie fajny. PodobaÂło mi siĂŞ szkoda tylko, Âże taki krĂłtki. Nawet poÂł godziny nie byÂło... :( Teraz oczekiwanie na Eltona - myÂślĂŞ, ze bedzie rĂłwnie fajnie i ciekawie. 8)

P.S. kreacja MoÂłek dziÂś nie przypadÂła mi do gustu... :uhh: :(
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Ja tam jestem zadowolona z Sopotu, wÂłasnie Elton daje czadu, najlepsze jego hity teraz lecÂą, dodam jeszcze, Âże u mnie prawie caÂła rodzina taĂączy przed tv niczym w taĂącu z gwiazdami :lol: Viva Elton!
magda992
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sobota 02 wrz 2006, 15:19

--

Post autor: magda992 »

Drogi Pawello !
Pozostawie twoj¹ pe³n¹ ironi wypowiedŸ bez komentarza. Nie bêde siê z Tob¹ k³óciÌ jak dzieciak.


PiĂŞkny wystĂŞp Katie :)) Elton daje czadu !!! Drugi dzieĂą jest o wiele wiele lepszy od poprzedniego :) Pozdrawiam !
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Dzisiejszy koncert super, poprostu THE BEST. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, co ci ludzie w operze leÂśnej robili podczas przerwy, kiedy my oglÂądaliÂśmy "Nigdy w ÂŻyciu".
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Ptr15 pisze:Dzisiejszy koncert super, poprostu THE BEST. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, co ci ludzie w operze leÂśnej robili podczas przerwy, kiedy my oglÂądaliÂśmy "Nigdy w ÂŻyciu".
Oni chyba tez oglÂądali "Nigdy w Âżyciu" na ekranach :lol:
ziee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sobota 02 wrz 2006, 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ziee »

Co tu duÂżo mĂłwiĂŚ, moÂżna tylko zazdroÂściĂŚ tym, co byli w operze - cudo!!!
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Podsumowanie drugiego dnia SFby kubasz
DziÂś bosko! tak powinien wyglÂądaĂŚ prawdziwy fesiwal. OglÂądajÂąc Sopot sam chciaÂłbym dziÂś wieczorem tam byĂŚ. Magdy MoÂłek byÂło maÂło i tyle wystarczy :D W tej czarnej kreacji wyglÂądaÂła wyÂśmienicie :D
Katie Melua zaœpiewa³a bardzo profesjonalnie. Ciarki mnie przechodzi³y po plecach, gdy œpiewa³a "Spider's Web". By³a œwietna! Czemu tylko tak krótko? Nie mam s³ów równie¿ co do Eltona Johna! Naprawde rozgrza³ publicznoœÌ i pokaza³ klasê. Od dziœ przyjrzê siê bli¿ej jego twórczoœci. Gratulacje! Gratulacje!
JuÂż wiem, co wczoraj mnie tak irytowaÂło... Nie Madziula, nie gadki jurorĂłw. Po prostu niski poziom muzyczny oraz reklamy :roll: DziÂś gwiazdy byÂły dopasowane wyÂśmienicie. Nawet film w poÂłowie mi nie przeszkadzaÂł. TVN naprawdĂŞ powinien pomyÂśleĂŚ o braku reklam podczas festiwalu. Dla poziomu, a nie zysku. :D
DziÂś 9/10
Minusy jedynie za:
- d³ugoœÌ wystêpu Katie Melua :D
- maÂłe wpadki (przez jakiÂś czas nie byÂło obrazu)
Jak widaÌ minusy naci¹gane- plusy za ca³¹ resztê. :brawa: :brawa:
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: --

Post autor: :: Kamil »

magda992 pisze:Pozostawie twoj¹ pe³n¹ ironi wypowiedŸ bez komentarza. Nie bêde siê z Tob¹ k³óciÌ jak dzieciak.
Ty poprostu nie potrafisz uzasadniĂŚ swojego osÂądu :] Jak siĂŞ ma coÂś do powiedzenia to i kÂłuciĂŚ siĂŞ moÂżna.
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Dzisiejszy koncert zdecydowanie znakomity, Elton pe³na klasa, jedynce czego mi brak to tego, ¿e nie zaœpiewa³: The way you look tonight, bo to jedna z najwspanialszych jego piosenek. Cieszy mnie otwartoœÌ Wa³êsy, ¿e nie wywin¹³ jakiegoœ numeru z tym œciskaniem itp, wiadomo ¿e jakby to wrêcza³ Kaczyùski to by siê ba³ podaÌ rêkê, ¿eby grzech nie przeszed³ na niego :D

Magda MoÂłek jak zwykle wspaniale, profesjonalnie i w piĂŞknej sukni.

1 godzina 40 minut bez reklam, pomijajÂąc okres ÂżaÂłoby po PapieÂżu to chyba rekord TV TVN.

Katie Melua - tak¿e wspania³y, energetyzuj¹cy koncert, 32 minuty, mog³aby poci¹gn¹Ì jeszcze do 40 minut. Zaœpiewa³a trochê bluesowo, trochê popowo, no i jej najwiêksze przeboje.


Ogólnie wra¿enia niesamowite. Jak widaÌ przerwa nie wynika³a ze zmiany scenografii bo niewiele sie ona zmieni³a, ale rozumiem ¿e nie chcieli ¿eby œwiatowej s³awy artysta Sir Elton John konkurowa³ ze s³abym meczem tak ¿e 80% gospodarstw domowych z jednym Telewizorem by³oby zablokowanych bo m¹¿ nie pozwoli³by innym na ogl¹danie festiwalu, tylko blokowa³by TV na mecz.


W przeciwieĂąstwie do was ceniĂŞ PaniÂą MoÂłek, byÂła dziÂś bardzo miÂła i bardzo symatyczna, peÂłna wdziĂŞku i nie stroiÂła min, jedyne co mogĂŞ siĂŞ przyczepiĂŚ: pierwsza sukienka okropna, ta 2 byÂła juÂż bardzo fajna i podobaÂła mi siĂŞ.

A wiĂŞc pierwszy dzieĂą festiwalu byÂło 5 na 10, a drugi: 9/10 :).
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Post autor: tetar »

Zdecydowanie 2gi dzien wypadl swietnie - koncerty bardzo mi sie podobaly.
Dodam tez, ze DD5.1 dzis bardzo ladnie gralo! Wczoraj bylo duzo gorzej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości