Polityka :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Lena
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 199
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 09:20
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Lena »

Zagranica nie bardzo siê interesuje tym co sie dzieje w naszej polityce, mam kilku znajomych obokrajowców (anglia, portugalia) i wogóle nie rozmawiamy na tematy polityczne, nawet coœ ostatnio wspomia³am o zawirowaniach w naszym rz¹dzie, byli zdziwieni, pytali czy coœ siê sta³o... o do Niemców to u nich nigdy nie mieliœmy dobrej prasy i pewnie nigdy nie bêdziemy mieli... zadra zostaje... w Niemczech nigdy nie spotka³a mnie ¿adna przykroœÌ z tego powodu, ¿e jestem polk¹... ostatnio by³am w styczniu.
Co do wyborĂłw to jakoÂś na dziÂś nie widzĂŞ partii o ktĂłrej mogÂłabym powiedzieĂŚ, Âże to ugrupowanie to moje ugrupowanie i na pewno na nich zagÂłosujĂŞ, nie wiem czy po ponownych wyborach cos siĂŞ zmieni.
Jedyne co mnie samÂą zaskoczyÂło to to, Âże po tym caÂłym zamieszaniu jakoÂś Âłaskawszym okiem patrzĂŞ na Romana... zawsze miaÂłam o nim jak najgorsze zdanie, teraz co prawda nadal nie podzielam jego poglÂądĂłw, ale jakoÂś jako czÂłowiek wydaÂł mi siĂŞ bardziej przystĂŞpny i caÂłkiem sporym poczuciem humoru :)
cudnego dnia :D
arczi
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2218
Rejestracja: sobota 07 lip 2007, 11:27

Post autor: arczi »

Ja siĂŞ moge wypowiedzieĂŚ o Francuzach krĂłciutko. ByÂłem tam 2 miesiÂące zimÂą ubiegÂłego roku i przyznam, Âże tak ogĂłlnie to oni sprawami zagranicznymi wogĂłle sie nie interesujÂą. Dla nich istnieje przede wszystkim Francja. I teÂż to co w polityce to owszem, ale bez przesady. Kiedy siĂŞ oglÂąda francuski program informacyjny czĂŞsto wiadomoÂściÂą nr 1 sÂą wiadomoÂści spoÂłeczne, polityka jest na boku. U nas prawie kaÂżdy serwis oteiwra polityka, chyba Âże coÂś waÂżnego siĂŞ wydarzyÂło, np. jakiÂś wypadek.

A stosunek FrancuzĂłw do PolakĂłw jest bardzo pozytywny. Ludzie byli, przynajmniej dla mnie, zawsze mili i Âżyczliwi.

W kwietniu byÂłem w Niemczech, ale zbyt ktĂłtko by mĂłc cokolwiek ciekawego powiedzieĂŚ.
OgĂłlnie wiadomo, Âże stosunki miĂŞdzy PolskÂą a Niemcami nigdy nie byÂły jakoÂś szczegĂłlnie gorÂące :nie: Ale taki przeciĂŞtny Niemiec to do Polaka nie jest jekiÂś chamski.
OczywiÂście troche Polska straciÂła w oczach NiemcĂłw przez KaczyĂąskich.
Oni sie powinni troche nauczyĂŚ dyplomacji, bo kompromitujÂą nas na caÂłej linii 8)
aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aero »

PiS siêgn¹³ politycznego i moralnego dna.
-- Po dzisiejszych wydarzeniach (zatrzymaniu Kaczmarka, Kornatowskiego i Netzla) moÂżna powiedzieĂŚ wiele, ale wszystko prowadzi do kilku wariantĂłw odpowiedzi na pytanie dlaczego ?
-- Dlaczego zatrzymano Kaczmarka ?? OdpowiedŸ jest prosta PiS nie chce, aby by³y prokurator generalny sk³ada³ zeznania przed speckomisj¹ jeszcze przed wyborami. Czego tak bardzo boi siê PiS ?? Zdaje siê , ¿e Kaczmarek ma bardzo du¿o tajemnic obecnej w³adzy do przekazania innym partiom politycznym. Czyta³em to , co Kaczmarek mówi³ dla Newsweek'a. Ju¿ to by³o przera¿aj¹ce. Czyta³em te¿ jakie by³y reakcje pos³ów po wyjœciu z utajnionych obrad gdzie by³a odczytywana tylko pierwsza czêœÌ zeznaù Kaczmarka sprzed komisji. Wielu z nich by³o przera¿onych. Przypominam , ¿e PiS-u na sali nie by³o. Ju¿ to oznacza³o, ¿e chcieli pokazaÌ jaki Kaczmarek jest niewiarygodny. Z drugiej strony po co mieli s³uchaÌ o czymœ o czym doskonale wiedz¹ ?
-- Druga odpowiedÂź na pytanie dlaczego doszÂło do zatrzymania Kaczmarka jest rĂłwnie prosta. Jest to zwyczajny (jakkolwiek kuriozalnie to zabrzmi) element kampanii wyborczej. W tym wypadku do Kaczmarka doÂłaczono jeszcze Kornatowskiego i Netzla zamieszanych w tzw. aferĂŞ gruntowÂą. I juÂż mamy coÂś dziĂŞki czemu PiS moÂże pokazaĂŚ jak to on potrafi ÂłapaĂŚ przestĂŞpcĂłw i czyÂściĂŚ nawet wÂłasne szeregi.
-- Problem polega na tym , Âże wszystko wskazuje na to , Âże prokuratura nie ma (i nie bĂŞdzie miaÂła) Âżadnych dowodĂłw dziĂŞki ktĂłrym zatrzymanie tych trzech osĂłb miaÂłoby jakiekolwiek podstawy. Te lakoniczne komunikaty prokuratury o przedstawianych zarzutach byÂły Âśmieszne. Nic im konkretnego nie przedstawili. Kaczmarek, jako prawnik, musiaÂł chyba (przynajmniej wewnĂŞtrzenie) ÂśmiaĂŚ siĂŞ z tego wszystkiego , bo wie Âże nic na niego nie majÂą.
-- Kolejny raz, ale w tym wypadku bardzo mocno, okazuje siĂŞ , Âże ABW to nic innego jak policja polityczna.
-- Do paradoksalnej sytuacji doszÂło dzisiaj przed KPRM , gdzie zamiast mnĂłstwa strajkujÂących pielĂŞgniarek pojawili siĂŞ przedstawiciele LPR i Samoobrony (LPR co gorsza wraz z MW). To, Âże teraz posÂłowie protestujÂą wydaje siĂŞ po prostu totalnÂą abstrakcjÂą :shock: JuÂż nawet nie wiem co mĂłgÂłbym wiĂŞcej o tym napisaĂŚ :rozglada:
Sejm:
-- Tam mieliœmy doœÌ ma³o jak na tak¹ sytuacjê oficjalnych konferencji. SLD zachêca³o, aby PO oficjalnie powiedzia³o , ¿e poprze samorozwi¹zanie sejmu i rz¹d techniczny. PO d³ugo milcza³o. PóŸniej mieliœmy Tuska , który powiedzia³ to , czego mo¿na siê by³o spodziewaÌ, ale nie to czego spodziewa³o sie SLD. W zwi¹zku z tym SLD postanowi³o nazwaÌ PO tchórzami. Podzia³a³o i stanê³o na tym, ¿e PiS , PO i SLD chc¹ poprzeÌ samorozwi¹zanie sejmu jak najszybciej (oby 7. wrzeœnia). Martwi mnie tylko trochê informacja z Faktów, ¿e PiS zdejmuje swoje plakaty wyborcze. Mam nadziejê, ¿e nie oznacza to wycofania siê PiS-u z wczeœniejszej obietnicy wyborów.
-- Jestem jednoczeœnie wkurzony i rozbawiony t¹ ca³¹ sytuacj¹. Do ³ez doprowadzi³ mnie Wa³êsa , który stwierdzi³ ¿e to mo¿e byÌ przygotowanie Polski i Polaków na stan wojenny (lub wyj¹tkowy). Hm, znaj¹c Kaczyùskich - kto to wie ?? :hmm:
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

aero pisze: -- Dlaczego zatrzymano Kaczmarka ?? OdpowiedÂź jest prosta PiS nie chce, aby byÂły prokurator generalny skÂładaÂł zeznania przed speckomisjÂą jeszcze przed wyborami.
Ja bym zadaÂł pytanie, dlaczego odmawia skÂładania zeznaĂą?
Jego polityczny kumpel Lepper popierajÂący jego kandydaturĂŞ na premiera w prokuraturze byÂł jakoÂś bardziej rozmowny ;)
aero pisze:Do ³ez doprowadzi³ mnie Wa³êsa , który stwierdzi³ ¿e to mo¿e byÌ przygotowanie Polski i Polaków na stan wojenny (lub wyj¹tkowy). Hm, znaj¹c Kaczyùskich - kto to wie ?? :hmm:
Wa³êsie nie ma co siê dziwiÌ, jest ju¿ stary i pewne rzeczy móg³ zapomnieÌ, ale dlaczego dziennikarze TVN kupuj¹ te jego g³upoty?
Przecie¿ stan wyj¹tkowy mo¿e og³osiÌ tylko i wy³¹cznie sejm, a czy PiS ma wiêkszoœÌ w sejmie?
No nie!
Ale dziennikarze TVN to kupuj¹ i nawet nie racz¹ nam widzom wyjaœniÌ jak to jest z tym stanem wyj¹tkowym i tylko pog³êbiaj¹ atmosferê grozy...
aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aero »

sybic pisze:Ja bym zadaÂł pytanie, dlaczego odmawia skÂładania zeznaĂą?
Jego polityczny kumpel Lepper popierajÂący jego kandydaturĂŞ na premiera w prokuraturze byÂł jakoÂś bardziej rozmowny
Nic nie sÂłyszaÂłem na temat tego , aby Kaczmarek odmawiaÂł skÂładania zeznaĂą. Masz moÂże jakiegoÂś newsa z konkretnej strony na potwierdzenie tego co napisaÂłeÂś ?? JeÂżeli tak to podaj.

sybic pisze:Wa³êsie nie ma co siê dziwiÌ, jest ju¿ stary i pewne rzeczy móg³ zapomnieÌ, ale dlaczego dziennikarze TVN kupuj¹ te jego g³upoty?
Wa³êsa jest trochê "odciêty" od rzeczywistoœci, ale to co napisa³em to czysta ironia, bo ja nie mam podstaw ¿eby wierzyÌ w to, co mówi Wa³êsa (o ile w ogóle mo¿na politykom wierzyÌ).
sybic pisze:Ale dziennikarze TVN to kupuj¹ i nawet nie racz¹ nam widzom wyjaœniÌ jak to jest z tym stanem wyj¹tkowym i tylko pog³êbiaj¹ atmosferê grozy...
Niestety, podsycanie informacji od pewnego czasu jest domenÂą TVN24 i FaktĂłw. Nie podoba mi siĂŞ to, ale co zrobiĂŚ , niestety nie pracuje tam jako prezenter :P
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

aero pisze:Nic nie sÂłyszaÂłem na temat tego , aby Kaczmarek odmawiaÂł skÂładania zeznaĂą. Masz moÂże jakiegoÂś newsa z konkretnej strony na potwierdzenie tego co napisaÂłeÂś ?? JeÂżeli tak to podaj.
np. tu :
http://wiadomosci.onet.pl/1597320,11,item.html
"Kaczmarek nie przyznaÂł siĂŞ do winy. OdmĂłwiÂł skÂładania wyjaÂśnieĂą."
aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aero »

sybic pisze:np. tu :
http://wiadomosci.onet.pl/1597320,11,item.html
"Kaczmarek nie przyznaÂł siĂŞ do winy. OdmĂłwiÂł skÂładania wyjaÂśnieĂą."
Przepraszam, z twojej poprzedniej wypowiedzi zrozumiaÂłem , Âże Kaczmarek odmawiaÂł skÂładania zeznaĂą przed komisjÂą, co byÂłoby kompletnÂą nieprawdÂą. Co do tego , Âże odmĂłwiÂł teraz, przed prokuraturÂą to czy moÂżna siĂŞ temu dziwiĂŚ ?? PrzecieÂż co by nie powiedziaÂł to jest w tej chwili osaczony przez ludzi z PiS-u i na dodatek brakuje mu mecenasa.
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Post autor: Kork »

Owszem sejm RP zatwierdza taki stan wojenny, ale rozporz¹dzenie przygotowuje prezydent RP, a stan wyj¹tkowy wprowadzany jest przez rz¹d, bez zgody sejmu na czas 30 dni, przed³u¿a ju¿ sejm. Nie mam jednak pretensji, ¿e FAKTY nie informuj¹ nas o ustroju konstytucyjnym paùstwa, bo ka¿dy myœl¹cy cz³owiek wyczytuje w wypowiedzi Wa³êsy pewn¹ ironiê. On nie mówi, ¿e oni nied³ugo wprowadz¹ stan wojenny, on mówi, ¿e Kaczyùscy byliby do tego zdolni, a ¿e s¹ zdolni to wiemy.
aero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: piątek 03 lut 2006, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: aero »

Kork pisze:(...) ka¿dy myœl¹cy cz³owiek wyczytuje w wypowiedzi Wa³êsy pewn¹ ironiê. On nie mówi, ¿e oni nied³ugo wprowadz¹ stan wojenny, on mówi, ¿e Kaczyùscy byliby do tego zdolni, a ¿e s¹ zdolni to wiemy.
Czyli wychodzi na to samo. Tak naprawdĂŞ to uwaÂżam , Âże to niemoÂżliwe, bo niesie to za sobÂą ogromne konsekwencje, jak np.: ÂśmierĂŚ, lub przynajmniej powaÂżny krwotok, polityczny. Ludzie nie majÂą dobrych skojarzeĂą juÂż z samÂą nazwÂą - stan wojenny, a co dopiero z sytuacjÂą kiedy on istnieje. To by byÂło samobĂłjstwo. KaczyĂąscy nie sÂą aÂż tak gÂłupi.

Przy okazji: oglÂądaÂł ktoÂś dzisiaj Co z tÂą PolskÂą ?
WraÂżenia po: Kalisz siĂŞ zmieszaÂł jak doszÂło do tematĂłw zwiÂązanych z rzÂądami SLD i taki stan mu zostaÂł do koĂąca programu. Komorowski mĂłwiÂł rzetelnie, moÂże trochĂŞ za Âśmiesznie jak na takÂą sytuacjĂŞ, ale byÂł opanowany. Leppera i Giertycha widaĂŚ, Âże przepeÂłniaÂła gorycz po zepchniĂŞciu ich od wÂładzy i prĂłbie wprowadzenia zamieszanie w ich partiach. Putra jak zwykle sypaÂł ogĂłlnikami co mu nie wychodziÂło na dobre. ByÂł jeszcze jakiÂś mÂłodzik , ktĂłry w ogĂłle nie wiem co tam robiÂł, kto to byÂł i nie miaÂł kompletnie nic mÂądrego do powiedzenia.
Jak bêdê chcia³ zrobiÌ jakieœ szczegó³owe przemyœlenia po tym programie to napisze w temacie "Co z t¹ Polsk¹" w dziale Telewizja.
Najwięcej archiwalnych capsów z tvn24:
http://iminiplus.prv.pl
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: TVN_FAN »

No wiĂŞc tak: Co do Pana Kaczmarka - nie jest on dla mnie zupeÂłnie wiarygodny po faktach jakie wypÂływajÂą.
Sprawa ministra sprawiedliwoœci : nigdy nie uwierzê w to, ¿e Z.Ziobro nagle zapa³a³ tak¹ mi³oœci¹ do by³ego Ministra Rolnictwa, ¿eby zdradza³ mu takie tajne szczegó³y i plany.

Co do obecnej sytuacji w Sejmie - nie dziwiĂŞ siĂŞ Giertychowi. On gra o przetrwanie.
ZIMA
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

byle do jesiennych wyborĂłw bo to co teraz sie dzieje mozna okreslic chaosem
TVN innowacja i nowoczesność...
corner
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 14:23

Post autor: corner »

Obawiam siê, ¿e PiS znowu wygra wybory. Oni maj¹ œwietny PR, który trafia do konkretnego elektoratu. Platforma pogr¹¿y³a siê w nijakoœci i biernoœci, a Lewica i Demokraci nie zd¹¿¹ pozyskaÌ wielu wyborców. Zreszt¹ jeœli jakimœ cudem wygra Platforma, to bêdziemy mieli _dok³adnie t¹ sam¹ sytuacjê_. Tylko przewaga jakiejœ jednej partii w Sejmie da nam jak¹œ stabilnoœÌ. Niestety przy obecnej ordynacji wyborczej to jest ma³o prawdopodobne.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

mam nadzieje ze platforma nauczyÂła siĂŞ z poprzednich wyborĂłw, Âże naleÂży wychodzic do ludzi u ktorych nie ma sie gÂłosĂłw i walczyc o nie, a nie tak jak po organizowac wiece dla sympatykow, wg mnie dlatego po przegralo tamte wybory
TVN innowacja i nowoczesność...
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Post autor: maxxx »

No to mamy Wybory-21 paÂździernika-ale chyba nic z tego ciekawego nie wynika :nie:
Noi dzisiejsze wystÂąpienia w Sejmie-jednym sÂłowem:kompromitacja! :stop:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Lena
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 199
Rejestracja: niedziela 22 lip 2007, 09:20
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Lena »

maxxx pisze:No to mamy Wybory-21 paÂździernika-ale chyba nic z tego ciekawego nie wynika :nie:
Noi dzisiejsze wystÂąpienia w Sejmie-jednym sÂłowem:kompromitacja! :stop:
Kompromitacja... raczej dla PiSu... ostatnio moim ulubieùcem jest Roman, wkoùcu facet od jakiegoœ czasu pokazuje swoj¹ prawdziw¹ twarz... szkoda ¿e tak póŸno... co prawda nigdy nie zgodzê siê z wiêkszoœci¹ wyg³aszanych przez niego regu³ek (on chyba sam w nie czêsto nie wierzy :devil: ), ale przekona³ mnie do siebie jako cz³owiek, to poczucie humoru, genialne !!! :) :devil:
aaa... Kurski... có¿ trochê smutno bêdzie bez niego... :devil:
cudnego dnia :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość