Łączenie komputerów

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

ÂŁÂączenie komputerĂłw

Post autor: chandler »

Chcia³bym po³¹cxzyÌ ze sob¹ 2 komputery tylko niewiem jak
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Zacznij od sprawdzenia, czy komputery sÂą wyposaÂżone w kartĂŞ sieciowÂą. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ÂŁÂączenie komputerĂłw

Post autor: Mandi »

chandler pisze:Chcia³bym po³¹cxzyÌ ze sob¹ 2 komputery tylko niewiem jak
Chcesz oba wyposaÂżyĂŚ internet? JeÂśli tak to trzeba pokombinowaĂŚ z kablami i modemem. :roll:
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

ÂŁukasz pisze:Zacznij od sprawdzenia, czy komputery sÂą wyposaÂżone w kartĂŞ sieciowÂą. :D
No oba maj¹ karte sieciow¹ bez tegom sie nie pyta³, jak by siê da³o z jednego ³¹cza uzyskaÌ internet na 2 kompach to fajnie by by³o
Erwin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: środa 22 cze 2005, 23:15

Post autor: Erwin »

przede wszystkim musisz miec router
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Erwin pisze:przede wszystkim musisz miec router
A po co?

Zak³adamy, ¿e komputer A ma dostêp do netu, a B nie ma. Za pomoc¹ kart sieciowych ³¹czysz ze sob¹ komputery A i B i odpowiednio konfigurujesz po³¹czenie sieciowe. I potem masz zawsze internet w komputerze A i internet w B, tylko wtedy, gdy A jest w³¹czony.

Ja tak zrobiÂłem u siebie w pracy i dziaÂła bez Âżadego routera. Jak sÂą tylko dwa komputery, to nie ma takiej potrzeby.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

ÂŁukasz pisze:
Erwin pisze:przede wszystkim musisz miec router
A po co?

Zak³adamy, ¿e komputer A ma dostêp do netu, a B nie ma. Za pomoc¹ kart sieciowych ³¹czysz ze sob¹ komputery A i B i odpowiednio konfigurujesz po³¹czenie sieciowe. I potem masz zawsze internet w komputerze A i internet w B, tylko wtedy, gdy A jest w³¹czony.

Ja tak zrobiÂłem u siebie w pracy i dziaÂła bez Âżadego routera. Jak sÂą tylko dwa komputery, to nie ma takiej potrzeby.
A jak je skonfigurowaĂŚ?
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

£ukasz pisze:Zak³adamy, ¿e komputer A ma dostêp do netu, a B nie ma. Za pomoc¹ kart sieciowych ³¹czysz ze sob¹ komputery A i B i odpowiednio konfigurujesz po³¹czenie sieciowe. I potem masz zawsze internet w komputerze A i internet w B, tylko wtedy, gdy A jest w³¹czony.
Ja tak mam. :D
ÂŁukasz pisze:Ja tak zrobiÂłem u siebie w pracy i dziaÂła bez Âżadego routera. Jak sÂą tylko dwa komputery, to nie ma takiej potrzeby.
U mnie niestety sÂą problemy. ;( Co jakiÂś czas poÂłaczenie internetowe gaÂśnie bo kabel jest bez oprzerwy poruszany, takze trzeba na to uwaÂżaĂŚ gdy siĂŞ instaluje takie coÂś.
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

No ale jak to zrobiĂŚ krok po kroku
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3037
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie pamiêtam, bo robi³em to tylko dwa razy w ¿yciu, ale to bardzo proste jest. Jak po³¹czysz kabelkiem jeden z drugim, to Ci siê pow³¹czaj¹ te kreatory po³¹czeù, przypomnisz sobie z gimnazjum co to s¹ pliki udostêpnione i wszystko pójdzie bardzo ³atwo. :D

Nie potrafiĂŞ opisaĂŚ krok po kroku, nie pamiĂŞtam, ale to naprawdĂŞ nic trudnego. SprĂłbuj, na pewno sobie poradzisz.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Bajtek-fm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 15 cze 2006, 19:45
Kontakt:

Post autor: Bajtek-fm »

Jakie masz systemy operacyjne na obu kompach ? do ³¹czenia posiadasz kabel prosty czy skrosowany ? opisz po kolei co i jak ustawiasz to mo¿e da siê coœ wykombinowaÌ

Przed sekunda znalazÂłem link:
http://forum.infojama.pl/viewtopic.php?t=12707
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości