Łódzka prezenterka TVP

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Sorry, ¿e odbiegnê od tematu, ale dotyczy to TVP :) Ogl¹dam w 'trójce' £ódzkie Wiadomoœci Dnia i nagle prezenterka omawia temat charakterystycznych dla regionu ³ódzkiego s³ów. Powiedzia³a:
"KaÂżdy Âłodzian wie, Âże migawka to bilet miesiĂŞczny, a kraĂącĂłwka to zajezdnia".
PogratulowaĂŚ :D TVP3 wymyÂśla nowe trendy i nowe tÂłumaczenie sÂłowa 'kraĂącĂłwka' :lol: . Dobrze, Âże nic nie jadÂłem, bo bym siĂŞ zakrztusiÂł :twisted:
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

marcin_pabianice pisze: Ogl¹dam w 'trójce' £ódzkie Wiadomoœci Dnia i nagle prezenterka omawia temat charakterystycznych dla regionu ³ódzkiego s³ów. Powiedzia³a:
"KaÂżdy Âłodzian wie, Âże migawka to bilet miesiĂŞczny, a kraĂącĂłwka to zajezdnia".
Ale z niej ³ódzka prezenterka :lol: Wstyd!
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

NieprawdaÂż? :D
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

To tak przy okazji. Jak to wyglada w waszych miastach. Slyszalem, ze niektorzy mowia tez krancowka, ale slowo migawka uzywane jest tylko w lodzi. Napiszcie, czy u was tez sie uzywa tych slow, albo czy macie jakies inne okreslenia na "bilet miesieczny" albo "petle"
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Przepraszam, Âże pytam, ale czy jesteÂś pasjonatem komunikacji miejskiej, tak jak ja i michal? :oops:
Artur
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 162
Rejestracja: czwartek 27 sty 2005, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur »

marcin_pabianice pisze:Przepraszam, Âże pytam, ale czy jesteÂś pasjonatem komunikacji miejskiej, tak jak ja i michal? :oops:
Nie jestem jakims szczegolnym fanem komunikacji miejskiej, choc niewatpliwie uwazam, ze to pasjonujaca sprawe :D . Teraz bardziej interesuje mnie sprawa "pêtli po ³ódzku" i to od czasu, kiedy w Milionerach pojawi³o sie takie pytanie. Zawsze myslalem, ze toslowo jest znane w calym kraju, ale teraz widze, ze jednak jest to nasz, ³ódzki wyraz. Wiecej, nawet "nasza ³ódzka" dziennikarka go nie zna :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości