Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Polski producent mebli ze starego drewna
Meble wykonywane ręcznie
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

"Fakty" wciąż niedoścignionym liderem

Serwis wirtualnemedia.pl podał nowe wyniki badań oglądalności programów informacyjnych. Z podsumowania za luty wynika, że "Fakty" wciąż pozostają najchętniej oglądanym wieczornym dziennikiem. Sensacją jest za to dalszy spadek oglądalności "Wiadomości". W lutym flagowy program TVP1 wyprzedziły "Wydarzenia" Polsatu, jeśli weźniemy pod uwagę wyłącznie emisję na głównych antenach.

„Fakty” TVN w lutym 2018 roku oglądało średnio 3,16 mln widzów, co zapewniło TVN 21,27 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 7,95 proc. widzów, czyli 273 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,90 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto zauważyć, że "Fakty" emitowane są równocześnie w TVN24 BiS. Gdy dodamy wyniki z obydwu anten okazuje się, że sztandarowy program informacyjny TVN w lutym oglądało średnio 3,33 mln Polaków, co przełożyło się na 22,40 proc. udziału.

Prawdziwą sensacją dla osób śledzących wyniki oglądalności jest jednak to, że „Wydarzenia” Polsatu po raz pierwszy w historii miesięcznych zestawień oglądalności wyprzedziły „Wiadomości” TVP1 biorąc pod uwagę emisję tylko na głównej antenie. Widownia "Wydarzeń" wyniosła 2,40 mln osób, po spadku o 3,38 proc. (84 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w lutym br. oglądało 2,63 mln widzów, czyli o 1,02 proc. mniej, niż przed rokiem.

"Wiadomości" TVP1 znalazły się na trzecim miejscu popularności wieczornych programów informacyjnych lub na czwartym gdybyśmy pod uwagę wzięli jeszcze "Teleexpres", który jednak nie jest sztandarowym dziennikiem podsumowującym dzień. Widownia "Wiadomości" na głównej antenie zmniejszyła się o 22,89 proc. (697 tys. osób) do 2,35 mln oglądających. Udział „Wiadomości” w rynku zmalał z 19,40 proc. do 15,15 proc.

Jednak jeśli dodamy do tego wyniki oglądalności z TVP Info (gdzie także nadawane są "Wiadomości") to okaże się, że program ma 2,87 mln widzów, czyli więcej niż "Wydarzenia" Polsatu.

Łukasz Ropczyński

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz, wypełnij poniższe pola. Każdy komentarz musi przejść proces weryfikacji.

Pola oznaczone * są wymagane.

Lista komentarzy

Lista dodanych komentarzy

Wyświetlone 1-3 z 3 rekordów.
3
~ Prot6 marca 2018, 10:31
Gratulacje dla Faktów - zawsze były i są najlepsze!
2
~ Babo6 marca 2018, 10:30
Nie dziwi mnie spadek oglądalności Wiadomości. Czasami oglądam TVP żeby zobaczyć jak przedstawiają informacje widzom i jestem zawsze pod dużym wrażeniem ... jak można zmienić fakty.
1
~ kermit6 marca 2018, 10:00
TVP1 wydała sprostowanie powołując się na własne dane... z tylko jednego dnia!!! :) Jeden dzień byli lepsi, ale cały luty to Fakty są numerem jeden!!!
Hotel Buczyński Medical & SPA
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN