Miesięcznie odwiedza nas 200 000 użytkowników!
Baner - nagłówek
ODZIAŁY LOKALNE
Kraków
Łódź
Warszawa
Poznań
Toruń
Wrocław
Szczecin
Katowice
Gdańsk
Białystok
PARTNERZY
Hotel Ventus Natural & Medical SPA ****
Rodzinne Boże Narodzenie na Mazurach - na hasło TVN Fakty 5% rabatu
Park Hotel**** KUR & SPA W. Buczyński
Komfortowy Hotel zaprasza do Świeradowa Zdroju
Hotel Buczyński Medical & SPA
Nowo otwarty 4-gwiazdkowy hotel w górach
Piękno Twojego Wnętrza
Producent mebli tapicerowanych
Kompleksowa obsługa instalatorów
Programy do faktur z JPK
Łatwy program do wystawiania faktur, także z opcją magazynu
Praktyczne warsztaty dla instalatorów!
Sklep Montersi.pl
Pomoże rozliczyć podatki za 2016 rok
Zakupy i zabawa
SONDA
Jak Ci się podoba nowa wersja tvnfakty.pl?

Rok wyborczy

W 2015 roku odbywały się wybory prezydenckie, wybory parlamentarne oraz ogólnokrajowe referendum.

Wiosną 2015 roku odbywała się kampania wyborcza jak i właściwe temu wybory prezydenckie. W trakcie kampanii oddzielne debaty z kandydatami realizowały stacje TVP, TVN i Polsat. Debaty w TVN prowadzone były przez trójkę dziennikarzy - Justynę Pochanke, Monikę Olejnik i Bogdana Rymanowskiego, a dyskusje z komentatorami i publicystami po debatach prowadził Andrzej Morozowski. Aby wybrać Prezydenta RP musiały odbyć się 2 tury wyborów, a co za tym idzie również 2 wieczory wyborcze zostały zorganizowane przez TVN24. Obie tury emitowane były w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat a podczas drugiej tury w godz. 22:20-23:20 transmisja odbywała się również w TVN (moment ogłoszenia wyników był o godz. 22:30 w związku z przedłużoną ciszą wyborczą). Programy wyborcze w trakcie obu tur wyborów prowadzili Anita Werner, Justyna Pochanke, Monika Olejnik, Bogdan Rymanowski, Jarosław Kuźniar, Marcin Żebrowski, Paweł Łukasik, Łukasz Jedliński i Piotr Jacoń.

      

Debaty prezydenckie oraz studio komentarzy po debatach.

    

    

    

    

    

    

Pierwsza tura wyborów.

      

      

Druga tura wyborów. (fot. dzięki uprzejmości użytkownika Meteor, tvnfakty.pl/forum)


6 września odbywało się ogólnokrajowe referendum w którym Polacy odpowiadali na 3 pytania dotyczące jednomandatowych okręgów wyborczych, sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa i interpretacji zasad prawa podatkowego w razie wątpliwości na korzyść podatnika. Tego dnia w paśmie dziennym ze względu na ciszę referandalną niemożliwe było wyemitowanie programów „Kawa na ławę” i Loża prasowa” - programy te zostały wyemitowane w wieczornej ramówce stacji jako programy specjalne po referendum - kolejno o 22:00 „Kawa na ławę” prowadzona przez Bogdana Rymanowskiego i o 23:00 „Loża Prasowa” Małgorzaty Łaszcz.


25 października odbywały się wybory parlamentarne - przez cały okres kampanii wyborczej stacje TVN relacjonowały poczynania sztabów wyborczych. Pod konie kampanii wyborczej stacje TVN, TVP i Polsat wspólnie zorganizowały dwie debaty wyborcze - jedna z udziałem Beaty Szydło i Ewy Kopacz, a druga z udziałem przedstawicieli komitetów wyborczych. Debaty te prowadzone były przez Justynę Pochanke, Grzegorza Kajdanowicza, Piotra Kraśko, Dianę Rudnik, Dorotę Gawryluk i Jarosława Gugałę. Studio komentarzy po obu debatach prowadził Piotr Jacoń. 25 października wstęp do Wieczoru Wyborczego w TVN24 i TVN24 Biznes i Świat prowadzili najpierw Grzegorz Kajdanowicz a potem Marta Kuligowska wspólnie z Jakubem Poradą, Wieczór Wyborczy prowadzony był przez Justynę Pochankę, Monikę Olejnik, Małgorzatę Łaszcz, Bogdana Rymanowskiego, Marcina Żebrowskiego i Piotra Jaconia a serwisy informacyjne w Noc wyborczą prowadził Daniel Stenzel.

    

    

    

    

Debaty wyborcze wraz ze studiem komentarzy.

      

      

      

      

      

Wieczór wyborczy po wyborach parlamentarnych.

Łukasz Ropczyński
Hotel Buczyński Medical & SPA
Hotel Redyk
Park Hotel KUR & SPA
NASZE WYWIADY
FAKTY TVN